Auto Partner na sporym plusie

15.2.2017

Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, odnotował wzrost sprzedaży w styczniu 2016 r. o 35,1% do 60,7 mln zł z 44,9 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Zarząd firmy wśród głównych czynników sprzyjających rynkowi części samochodowych wymienia wzrost dochodu Polaków i nadal atrakcyjne ceny samochodów importowanych.

Rynkowi samochodowemu, w tym branży części dla samochodów osobowych i dostawczych sprzyja poprawa sytuacji materialnej Polaków w wyniku m.in. rosnących płac czy rządowego programu 500+. W bieżącym roku spodziewana jest kontynuacja trendów z 2016 r.: rosnąca liczba rejestracji samochodów ogółem, młodniejącego wieku samochodów serwisowanych w niezależnych warsztatach, co powinno przełożyć się na wyższą wartość napraw.

W styczniu 2017 r. polskie urzędy odnotowały 8-procentowy spadek rejestracji pojazdów używanych, co jest związane zarówno z sezonowością zakupów - które są najniższe na początku roku - oraz rekordowo dużą aktywnością importerów w grudniu 2016 r. związaną z zapowiedziami wprowadzenia nowej stawki akcyzowej. Auto Partner w styczniu odnotował 35,14% dynamikę rok do roku.

W 2017 r. spodziewamy się w Polsce kolejnych dużych zakupów samochodów, w tym dużych wyprzedaży pojazdów zakupionych przez importerów jeszcze w 2016 roku. Tym samym graczom takim jak Auto Partner sprzyjać będzie wciąż duża popularność starszych pojazdów znajdujących nabywców wśród klientów indywidualnych, przy jednoczesnych wzrostach sprzedaży nowych aut, kupowanych głównie przez firmy.

- W mniejszych miastach i miejscowościach, w których program 500+ istotnie podwyższył dochód gospodarstw domowych rośnie liczba aut używanych. Spodziewamy się więc na tych terenach rosnącego znaczenia niezależnych warsztatów, które stanowią najważniejszą grupę odbiorców Grupy Auto Partner. Dzięki realizowanej konsekwentnie strategii spółki polegającej na rozwoju zarówno sieci sprzedaży jak i oferty towarowej jesteśmy przygotowani na sprostanie wymogom rynku - powiedział Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner S.A.

Źródło: Auto Partner

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę