Akumulatory z jeszcze dłuższą ochroną assistance

30.7.2018

Exide Technologies, producent akumulatorów Exide Premium i Centra Futura objętych pakietem assistance, wydłużył okres obowiązywania ochrony assistance z 2 do 3 lat. Od teraz posiadacze tych dwóch modeli akumulatorów mogą korzystać z dłuższego okresu ochronnego na wypadek nagłej awarii akumulatora.

Akumulator z bonusem ochronnym
Każdy akumulator Centra Futura oraz Exide Premium posiada bonus w postaci pakietu Exide Assistance. W czasie jego obowiązywania (obecnie już przez 3 lata) można dwukrotnie skorzystać z nieodpłatnej pomocy drogowej w przypadku awarii akumulatora. Czy taka opcja rzeczywiście się przydaje? Jak wynika z danych udostępnionych przez największą w Europie pomoc drogową (ADAC – 2016), ponad 640 000 wezwań pomocy drogowej rocznie w samych Niemczech jest spowodowanych niesprawnym lub rozładowanym akumulatorem. Podobnych statystyk należy spodziewać się również w Polsce. Dlatego Exide Technologies oferuje akumulatory Exide Premium i Centra Futura z bezpłatnym pakietem Exide Assistance, który obecnie będzie obowiązywać jeszcze dłużej, bo aż 3 lata.

Akumulatorowy pakiet Assistance to doskonałe rozwiązanie dla tych kierowców, którzy boją się problemów z rozruchem silnika, np. spowodowanych niskimi temperaturami zimą lub bardzo wysokimi latem, a także rozładowaniem akumulatora na przykład z powodu niewyłączonych świateł, czy po prostu awarii w czasie podróży. W pakiecie Exide Assistance, który jest dołączony bezpłatnie do każdego akumulatora Exide Premium i Centra Futura, kierowca otrzymuje gwarancję dwukrotnej, nieodpłatnej pomocy drogowej w formie usprawnienia pojazdu, w sytuacji gdy akumulator nie zadziała prawidłowo – wyjaśnia Krzysztof Najder, product marketing manager w Exide Technologies.

Co ważne, wydłużony do 3 lat okres ochrony pakietem Assistance, którym objęte są akumulatory Centa Futura i Exide Premium, dotyczy także akumulatorów, które zostały sprzedane jeszcze przed datą jego wprowadzenia, a nie upłynął dla nich okres 3 lat od momentu ich zakupu.

Kiedy można skorzystać z pakietu Exide Assistance?
Szczegółowe informacje na temat zasad działania pakietu Assistance w momencie zakupu akumulatora znajdziemy w jego karcie gwarancyjnej. Takich informacji może nam udzielić także sprzedawca lub sam producent.

Z bezpłatnej pomocy w ramach pakietu Exide Assistance można korzystać już od pierwszych chwil używania akumulatora Exide Premium lub Centra Futura. W przypadku awarii akumulatora, niezależnie od miejsca i czasu, wystarczy zadzwonić pod wskazany w karcie gwarancyjnej numer telefonu, by wezwać pomoc drogową, nawet w najdalszy zakątek Polski. Jeżeli serwisant stwierdzi, że akumulator jest uszkodzony lub rozładowany, kierowca otrzyma odpowiednie, fachowe wsparcie. W przypadku Exide Assistance pomoc ta świadczona jest przez serwis pomocy drogowej – Starter. W razie awarii wystarczy mieć przy sobie kartę gwarancyjną akumulatora – wyjaśnia Krzysztof Najder z Exide.

Źródło: Exide Technologies

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę