12 nowych elektrycznych zacisków hamulcowych od Borg Automotive

Borg Automotive
27.7.2022

Począwszy od sierpnia tego roku Borg Automotive rozszerza gamę elektrycznych zacisków hamulcowych o dwanaście nowych numerów katalogowych. Duńska spółka działająca w obszarze regeneracji części samochodowych, reprezentująca takie marki jak DRI, TMI, Lucas czy Elstock, jest jednym z pierwszych dostawców, który wprowadza elektryczne zaciski na rynek wtórny. Oferuje dystrybutorom produkty regenerowane, które jakościowo są na równi z tymi oryginalnymi, dla ponad 800 000 pojazdów marek Mercedes-Benz, Mitsubishi, Opel i Toyota zarejestrowanych w Europie.

Dzięki wspomnianym wcześniej nowościom, europejski niezależny lider rynku wtórnego w branży automotive kontynuuje rozszerzanie swojego katalogu zacisków hamulcowych dla pojazdów zawierających elektryczne hamulce postojowe (EPB). Obecnie asortyment obejmuje w sumie 176 numerów katalogowych, odpowiadających flocie 48 mln samochodów (równowartość 95% samochodów zawierających EPB). Są one dostępne za pośrednictwem marek Elstock, TMI I DRI.

Dwanaście nowych zacisków wyposaży dystrybutorów, hurtownie i warsztaty w rozwiązania, których jakość odpowiada elementom oryginalnym dla modeli takich jak np. Mercedes-Benz s560 z roku 2018, Mitsubishi Outlander z roku 2018 czy nowy Eclipse cross PHEV. Co więcej, katalog produktów po rozszerzeniu zawiera zaciski dla Toyoty C-HR hybrid i Corolli hybrid z 2019, oraz Opla Insigni z roku 2017 i roczników późniejszych.

Dla większości ze wspomnianych produktów Borg Automotive jest pierwszą i jedyną dostępną opcją na rynku wtórnym, dzięki czemu firma zapewnia klientom produkty, które w innym przypadku mogłyby być trudne do znalezienia albo znacznie droższe. W związku z powyższym, wypełnianie tej luki przez Borg Automotive ma szczególne znaczenie według Jakoba Krarupa, Product Managera BORG Automotive: – Elektryczne hamulce postojowe stają się coraz bardziej popularne na rynku i stanowią znaczny potencjał dla dystrybutorów, hurtowni i warsztatów. Dlatego tak ważne jest dla nas w Borg Automotive to, że odpowiednie części zamienne są dostępne szybko po wprowadzeniu ich na rynek. I mamy przyjemność być potencjalnie pierwszym dostawcą tych dwunastu rodzajów zacisków hamulcowych EPB na rynku wtórnym.

Jakość na równi z oryginalnymi częściami

Jak wszystkie części zamienne oferowane przez Borg Automotive, nowe zaciski hamulcowe EPB imponują bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, przedłużonym cyklem życia produktu i bezkompromisową jakością. Firma ma 45 lat doświadczenia w regeneracji i wykorzystuje do niej jedynie oficjalne cory. Sam proces regeneracji odbywa się w Europie – w fabrykach produkcyjnych certyfikowanych normą ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015. Co nie mniej ważne, każdy produkt przechodzi przed dostawą obszerne końcowe testy zgodne ze specyfikacją producenta.

Dodatkowo regeneracja elektrycznych części zamiennych wymaga specjalnego know-how. Borg Automotive posiada wymagane kompetencje, dzięki czemu szybko dostrzeżono, jak ważne dla rynku wtórnego są elektryczne części zamienne i zainwestowano w ludzi, badania i sprzęt umożliwiający zregenerowanie tych produktów i sprawienie, aby były jak nowe. W rezultacie katalog produktów rozszerza się o nowe elektryczne przekładnie kierownicze, zawory EGR, kompresory klimatyzacji i zaciski hamulcowe.

Wszystkie nowododane zaciski hamulcowe EPB dostarczane klientom są w pełni gotowe do instalacji, posiadają dwuletnią gwarancję bez limitu kilometrów. Szczegóły dotyczące montażu dostępne są w katalogu TecDoc i w elektronicznych katalogach Borg Automotive.

Źródło: Borg Automotive

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę