Zwiedzanie zakładów Volkswagen Poznań dla uczniów i studentów

Zwiedzanie zakładów Volkswagen Poznań Volkswagen

Prawie 3 tysiące osób zwiedziło zakłady Volkswagena w Poznaniu i Wrześni w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. 

  • Już prawie 3 tysiące osób zwiedziło zakłady Volkswagena w Poznaniu i Wrześni
  • Od września przygotowano specjalne terminy dla szkół. Zobacz, jak można zapisać się na wycieczkę
  • Największym zainteresowaniem gości cieszy się praca robotów i montaż samochodów

Do naszych zakładów przyjeżdżają ludzie z Poznania, Wielkopolski, ale nie tylko – opowiada Patryk Sobkowiak, przewodnik z VWP. – Przez długi czas rekord odległości należał do mieszkańców Krosna, którzy musieli przejechać ponad 650 kilometrów. Ale został już pobity – dodaje przewodnik. 

Akcja zwiedzania związana z 30-leciem spółki Volkswagen Poznań się jednak nie kończy. Teraz, oprócz osób indywidualnych, przygotowano specjalne terminy dla uczniów, szkół, czy uczelni.

Jakie atrakcje czekają na zwiedzających w zakładach VWP w Poznaniu i Wrześni?

W stolicy Wielkopolski goście zobaczą, m. in. jak pracuje ponad 430 robotów, czy jak wygląda montaż Volkswagena Caddy. Będą też w hali, w której kiedyś były produkowane Tarpany, a dziś powstają tam nowoczesne auta dostawcze marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Volkswagen_Poznan_zwiedzanie_2 Volkswagen

W fabryce w Białężycach pod Wrześnią można z kolei zobaczyć, jak wygląda produkcja VW Craftera, również w wersji elektrycznej. Oprócz tego, zwiedzający usłyszą o pracujących tam pszczołach, czy farmie fotowoltaicznej.

Roboty, spawalnia i… drukarze z Wilna

W zakładzie w Poznaniu dużym zainteresowaniem cieszy się nowa spawalnia, te wszystkie nasze roboty oraz miejsce, gdzie ściany boczne auta łączą się z podłogą – relacjonuje Patryk Sobkowiak. I kontynuuje: – W wakacje pojawiły się u nas rodziny z dziećmi, wycieczki firmowe, seniorzy z DPS. Gości mieliśmy z całej Polski, na przykład z Gdańska, Katowic, czy wspomnianego Krosna. Rekord odległości został jednak pobity, bo ostatnio odwiedzili nas drukarze z Wilna.

Jakie wrażenia z wycieczki mają sami zwiedzający? 

Fabryka Volkswagena w Antoninku to nie tylko jeden z największych zakładów przemysłowych w Wielkopolsce, ale także interesujące uzupełnienie oferty turystycznej Poznania – podkreśla Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Dzięki specjalnej trasie, po której oprowadzają pracownicy koncernu, można zobaczyć z bliska jak powstaje samochód. Wrażenie robią nie tylko roboty wywijające z lekkością podwoziami „dostawczaków” na wszystkie strony, ale także praca ludzi dbających o detale. Liczymy, że ta unikatowa atrakcja zostanie na dłużej – mówi Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Zwiedzanie zakładów VWP dla uczniów i szkół

Od września organizatorzy zapraszają, oprócz osób indywidualnych, również uczniów, całe klasy, organizacje skupiające seniorów, czy studentów. Kto może zwiedzić zakłady VWP? Wszyscy chętni pod warunkiem, że ukończyli 10 lat.

Volkswagen_Poznan_zwiedzanie_3 Volkswagen

Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku od godziny 9.15 do 18.10 (z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych). Trwa około 2 godzin i jest darmowe. 

Aby się zarejestrować wystarczy wejść na stronę :
https://volkswagen-poznan.pl/zwiedzanie-zakladow-volkswagen i wypełnić wymagane pola.
W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: zwiedzanieindywidualne@volkswagen-poznan.pl.

Jak dojechać do fabryki VWP w Poznaniu i Wrześni?

W przypadku zakładu w stolicy Wielkopolski parking znajduje się przy ulicy Warszawskiej 349. Wycieczka rozpoczyna się w budynku Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym (tzw. BUS). Dojechać można też komunikacją publiczną (pociągiem – należy wysiąść na stacji Poznań Antoninek). Jeśli chodzi o zakład w Białężycach k. Wrześni, parking znajduje przy rondzie Solidarności w kierunku Miłosławia. Zbiórka rozpoczyna w budynku recepcji pod adresem Białężyce 100. 

Źródło: Volkswagen

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę