Zupełnie nowe spojrzenie na koła dwumasowe - Valeo VBLADE

Valeo
28.1.2019

Nowe koło dwumasowe Valeo VBLADE to unikalny produkt z uwagi na zupełnie nową konstrukcję: przy jego opracowaniu zgłoszono łącznie aż 80 patentów na projekt, komponenty, mechanizmy i technologię.

W segmencie dwumasowych kół zamachowych stosuje się zróżnicowane, trudne do opracowania technologie. Oczekiwania rynku wobec części są jednak coraz większe. Aby maksymalnie zwiększyć trwałość i niezawodność swoich rozwiązań, Valeo stworzyło dwumasowe koło zamachowe VBLADE, które zamiast tradycyjnych sprężyn łukowych stosowanych dotychczas w DKZ wykorzystuje dwie sprężyny piórowe (blade’y). Rozwiązanie to pozwala na efektywne tłumienie drgań w pełnym zakresie prędkości obrotowej silnika.

Reklama

Główne cechy koła dwumasowego Valeo VBLADE:

  • Wysoka niezawodność: dzięki zastosowaniu rolek prowadzących dwie sprężyny piórowe (blade’y) wyeliminowano tarcie wewnętrze występujące w tradycyjnych kołach dwumasowych
  • Wysoki poziom komfortu: koło dwumasowe Valeo VBLADE DMF skutecznie tłumi drgania w pełnym zakresie obrotów silnika
  • Natychmiastowa reakcja pojazdu, dzięki doskonałemu przeniesieniu momentu obrotowego w każdych warunkach jazdy: konstrukcja z zastosowaniem sprężyn piórowych pozwoliła na wyeliminowanie zjawiska histerezy
  • Rozwiązanie przyjazne dla środowiska: VBLADE nie posiada wewnętrznych sprężyn łukowych między którymi występowało tarcie, dlatego też w rozwiązaniu tym nie jest stosowany smar.

Innowacyjne rozwiązanie jakim jest VBLADE sprawia, że Valeo jest w stanie jeszcze lepiej odpowiedzieć na zróżnicowane oczekiwania klientów oraz umacnia pozycję firmy jako pierwszomontażowego specjalisty w zakresie układów przeniesienia napędu.

Powiązane firmy

Reklama

VBLADE zyskało już uznanie europejskiego aftermarketu

Valeo VBLADE zdążyło już zyskać uznanie w Europie. We Francji podczas corocznych targów Inotech poświęconych motoryzacyjnemu aftermarketowi nowe rozwiązanie Valeo zdobyło srebrną nagrodę w kategorii innowacje.

VBLADE zyskało również uznanie naszego magazynu i otrzymało nagrodę „Produkt Roku 2018”. VBLADE w rywalizacji, w której uczestniczyło 200 produktów wprowadzonych na polski rynek posprzedażowy w ostatnich 12 miesiącach, nie dało szans konkurencji i zdobyło główną nagrodę w kategorii części i akcesoria motoryzacyjne.

Dwie zdobyte nagrody pokazują, że dział Valeo Transmission Systems nie tylko jest źródłem innowacji w segmencie dwumasowych kół zamachowych, ale także dostarcza produkty, które doskonale pasują do specyficznych wymagań zmieniającego się rynku motoryzacyjnego.

Źródło: Valeo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę