ZF Aftermarket z wyjątkową ofertą i Gościem Specjalnym na XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

ZF Aftermarket z wyjątkową ofertą i Gościem Specjalnym ZF Aftermarket

Stałym bywalcom Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników nie trzeba przedstawiać firmy ZF Aftermarket. Dywizja Grupy ZF oferuje produkty marek LEMFÖRDER, SACHS, TRW i WABCO, obejmujące hamulce, sprzęgła, amortyzatory oraz elementy zawieszenia i układu kierowniczego, przeznaczone zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Bogata ekspozycja firmy i ogromne doświadczenie jej szkoleniowców to zawsze doceniane przez uczestników wydarzenia atuty.

  • Firma ZF Aftermarket po raz kolejny zaangażowała się w Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, prezentując nową formę stoiska, atrakcyjne eksponaty oraz kilka niespodzianek dla młodych mechaników i osób uczestniczących w wydarzeniu;
  • Odwiedzający stoisko mieli niepowtarzalną okazję, aby zagłębić się w różne aspekty i tajniki motoryzacji, spotkać ambasadora marki SACHS Bartosza Ostałowskiego, a także zobaczyć z bliska przyszłościowe systemy bezpieczeństwa, zamknięte w zaawansowanym technologicznie samochodzie testowym;
  • Eksperci marki TRW zadbali o to, aby przekazać młodym i zawodowym mechanikom jak najszerszą wiedzę dotyczącą jakościowych produktów oraz najnowszych technologii stosowanych w układzie hamulcowym.

– Jedną z nadrzędnych wartości naszej firmy jest wspieranie mechaników i przygotowanie ich na wyzwania przyszłości, dlatego z przyjemnością angażujemy się w takie projekty, jak Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Szkolenie i wsparcie aspirujących, młodych mechaników to inwestycja w przyszłość motoryzacji. Nasza obecność na OMM to okazja ku temu, by ten cel spełniać – mówi Monika Chomicka, Regional Marketing Manager w ZF Aftermarket.

Zaawansowana technologia przyszłości

W tym roku po raz pierwszy prezentacja firmy odbyła się z udziałem Centrum Inżynieryjnego ZF z Łodzi, które zaprezentowało na stoisku zaawansowany technologicznie samochód Toyotę RAV4 wyposażoną w przyszłościowe systemy bezpieczeństwa i rozwiniętą elektronikę. Pojazd, który zaprezentowano uczestnikom OMM posiada sensory ZF Smart Camera 4.8 oraz Front Radar Gen6, który posłużył do walidacji działania sensorów. Wśród systemów, w które wyposażony jest pojazd, wyróżnia się m.in.:

  • Aktywny tempomat z rozpoznawaniem znaków drogowych;
  • Asystenta utrzymania na pasie ruchu;
  • Asystenta świateł drogowych;
  • Hamowanie awaryjne;
  • Asystenta jazdy w korku.

Do przetestowania ich działania wykorzystany został szereg sensorów referencyjnych, m.in. Lidar 360 stopni, 2 przednie lidary, tylny lidar, 3 kamery referencyjne, układ IMU oraz układ dGPS (różnicowy GPS). Dane ze wszystkich tych sensorów są rejestrowane przez instalację logującą umieszczoną w bagażniku. Podczas jazd testowych cały setup generuje około 6GB danych na minutę, co pozwala na szczegółową analizę i rozwój przyszłych technologii dla aut, które będą samodzielnie widzieć, myśleć i działać.

Rola mechaników w motorsporcie – czyli Gość Specjalny z przekazem dla młodych

Na stoisku ZF Aftermarket pojawił się profesjonalny kierowca i ambasador marki SACHS – Bartosz Ostałowski. Opowiedział on Młodym Mechanikom w formie power speechu inspirującą historię o drodze, jaką pokonał, aby osiągnąć sukces oraz o znaczeniu zaufania, zarówno w postaci trwałych relacji biznesowych, świetnego teamu fachowców przygotowujących jego auto do rajdów, jak i niezawodności wykorzystywanych części. Bartosz podzielił się także swoim przepisem na to, jakie cechy powinien mieć dobry mechanik w motosporcie, wskazując przede wszystkim wiedzę, zaangażowanie, intuicję oraz dokładność.

zf_aftermarket_xii_ogolnopolskie_mistrzostwa_mechanikow ZF Aftermarket

Zastanawialiście się, czym dla Was jest niezawodność? – zapytał Bartosz Ostałowski – Dla mnie to poczucie, że w każdej sekundzie przejazdu mogę polegać na samochodzie, który prowadzę. To zaufanie, że nawet przy wysokiej prędkości, a może szczególnie wtedy, auto nie spłata mi figla. Muszę czuć się pewnie za kierownicą, aby skupić się na działaniu i czerpaniu z tego frajdy, a tą pewność gwarantuje mi mój team fachowców, którzy wiedzą, jak pracować na najlepszych częściach, które wykorzystuję w swoim samochodzie – dodał.

Wzbogacona oferta i sprawdzian wiedzy w praktyce

Firma ZF Aftermarket podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zaprezentowała szeroką ofertę szkoleniową z naciskiem na elektromobilność, wsparcie techniczne oraz pracę z najważniejszymi układami w pojeździe, w tym kluczowym dla bezpieczeństwa układem hamulcowym. Co więcej, aby umożliwić Młodym Mechanikom przetestowanie nabytej wiedzy, firma przygotowała zadania praktyczne w czterech kategoriach: Elektromobilność, Młody Mechanik, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych oraz Mechanik Zawodowy. Natomiast Centrum Inżynieryjne ZF zaprezentowało na swoim pojeździe testowym m.in. w technologię ADAS, do której obsługi firma już przygotowuje mechaników w ramach szkoleń w koncepcie ZF [pro]Tech.

zf_aftermarket_xii_ogolnopolskie_mistrzostwa_mechanikow1 ZF Aftermarket

– Z radością obserwujemy, z jakim zaangażowaniem i motywacją młodzi adepci szkół podchodzą do przygotowanych przez nas konkurencji. Młodzi Mechanicy to przyszłość branży, dlatego z dumą patrzymy, jak rozwija się nie tylko technologia, ale również przyszłe pokolenia profesjonalistów, które już wkrótce wejdą na rynek pracy – podsumowuje Monika Chomicka, Regional Marketing Manager w ZF Aftermarket.

S jak (pro)Service

Motywem przewodnim tegorocznych Mistrzostw było aktywne przyjęcie pojazdu do serwisu, gdzie ZF Aftermarket postawił na pracę z produktami marki TRW. Eksperci zadbali o to, aby przekazać młodym i zawodowym mechanikom wiedzę dotyczącą jakościowych produktów oraz technologii stosowanych w układzie hamulcowym, podkreślając to, jak ważnym elementem diagnostyki jest kontrola układu hamulcowego.

Rynek motoryzacyjny dynamicznie się rozwija, co powoduje, że obsługa nowoczesnych pojazdów staje się dla warsztatów coraz większym wyzwaniem. Na rynku dostępne są natomiast narzędzia pomagające warsztatom w przygotowaniu się na te wyzwania i odpowiadaniu na potrzeby klientów. Wśród nich wyróżnić można koncepty warsztatowe gwarantujące bogatą ofertę szkoleń i rozwiązania serwisowe dla niezależnych warsztatów pojazdów osobowych i użytkowych.

ZF_Aftermarket ZF Aftermarket

W ZF Aftermarket staramy się odpowiadać na wyzwania przyszłości i z wyprzedzeniem się na nie przygotowujemy. Rozwijamy ofertę szkoleń, regularnie odwiedzamy warsztaty, rozszerzamy ofertę wsparcia biznesowego. W ramach konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech od lat oferujemy mechanikom wsparcie merytoryczne i techniczne, a w bieżącym 2023 roku uruchomimy nowy koncept ZF [pro]Service dedykowany pojazdom ciężarowym – mówi Michał Głażewski, Regionalny Kierownik Zespołu Technicznego ZF Aftermarket. 

Źródło: ZF Aftermarket

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę