Zelektryfikują całą swoją flotę

27.3.2017
Reklama
Reklama

W ciągu czterech najbliższych lat flota samochodów służbowych w innogy w Niemczech, która obecnie obejmuje blisko 1000 pojazdów, zostanie wymieniona na samochody elektryczne i hybrydowe. 

Mamy pełną świadomość tego, że elektromobilność to przyszłość motoryzacji, a innogy już teraz jest jednym z wiodących dostawców infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. Posiadamy ponad 4000 stacji ładowania w Niemczech i ponad 5400 w całej Europie – komentuje Peter Terium, CEO innogy SE. – Teraz rozpoczynamy nową erę elektromobilności wewnątrz Grupy.

Reklama

Zarząd innogy w Essen przyjął odpowiednią uchwałę, a składający nowe zamówienia pracownicy już teraz mają opcję wyboru modelu pojazdu przyjaznego środowisku. Samochody zasilane silnikami spalinowymi, zarówno benzynowymi jak i wysokoprężnymi, są już niedostępne.

Pracownicy spółki innogy SE, którzy zamówią elektryczny samochód służbowy, otrzymają od innogy infrastrukturę do ładowania, w tym przydomową stacje ładowania. Dodatkowo, innogy pokryje też koszty energii elektrycznej, związane z eksploatacją pojazdu. Wsparcie finansowe udzielane użytkownikom samochodów elektrycznych to tylko jedno z wielu działań podejmowanych przez spółkę, propagujących przyjazną środowisku elektromobilność – komentuje Elke Temme, szefowa ds. Elektromobilności w innogy SE.

Reklama

W 2009 roku, innogy w Polsce, wtedy jeszcze pod marką RWE, rozpoczęła budowę pierwszej sieci stacji ładujących w Warszawie. Początkowo obejmowała ona jedynie stolicę, a obecnie ma charakter ogólnokrajowy. W Polsce funkcjonuje 70 stacji ładowania innogy, z czego 12 publicznie dostępnych. Trend elektromobilności przybiera na sile, innogy wierzy w ten rynek i chce uczestniczyć w jego rozwój.

Źródło: innogy

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama