Zawieszenia TENNECO dla Forda Focusa oraz C-MAX'a

9.6.2015

Stworzona przez Tenneco technologia amortyzatorów z zaworem wielozakresowym MTV wspiera najnowsze rozwiązania opracowane na globalnej platformie Forda C-Car.

Tenneco Inc. (NYSE: TEN) ogłosiło, że firma Ford wybrała amortyzatory wysokiej wydajności, produkowane przez Tenneco, do zastosowania w modelach Ford Focus oraz Ford C-MAX, przy czym obydwa modele opracowano na bazie globalnej platformy Forda C-Car.

Według Forda, te nowo wprowadzone rozwiązania zapewniają szereg zaawansowanych technologii, koncentrujących się wokół udoskonalania komfortu, bezpieczeństwa i jakości jazdy.

Produkowany przez Tenneco zawór wielozakresowy (MTV) jest wydajnym dwururowym systemem zaworów, zapewniającym cały wachlarz opcji tłumienia. W porównaniu do konwencjonalnych zaworów, zawór MTV gwarantuje udoskonaloną wydajność i trwałość amortyzatorów. Zapewnia on także optymalną równowagę pomiędzy kontrolą nadwozia a komfortem kierowcy.

“Jesteśmy dumni z naszej współpracy z Fordem, mającej na celu uczynienie z naszej innowacyjnej technologii MTV standardowego komponentu układu zawieszenia we wszystkich nowych modelach Forda Focus i Forda C-MAX,” zdradza Sandro Paparelli, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający, Europe Ride Performance. “Naszym inżynierom udało się stworzyć skrojone na miarę rozwiązania dla układów zawieszenia, które równocześnie pomagają usprawnić dynamikę pojazdu oraz komfort kierowcy. Dzięki temu Tenneco staje się partnerem wybieranym przez tych klientów, którzy dążą do zróżnicowania osiągów układu zawieszenia oraz stworzenia rozpoznawalnego stylu jazdy.”

Stworzona przez Tenneco technologia MTV stanowi uzupełnienie Fordowskiego układu ETS (Enhanced Transitional Stability), który zadebiutował w nowych egzemplarzach Forda Focus.

Więcej o firmie na stronie: http://www.tenneco.com

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę