Zatrzymali, pouczyli i… naprawili

4.6.2014

Mundurowi z koszalińskich jednostek po raz kolejny udowodnili, że takie spotkanie może zamiast stresu i mandatu w kieszeni pozostawić wiedzę i dobre wspomnienia w naszej głowie. Wydarzeniu patronowała również firma NordGlass, która chętnie wspiera inicjatywy propagujące bezpieczeństwo na drodze.

Ta akcja, to kolejna już odsłona wspólnego programu Policji i Straży Pożarnej. Do ich działań przyłączyła się również firma   NordGlass. Oprócz rutynowej kontroli drogowej inicjatywa ta ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Każdy z zaangażowanych podmiotów udzielał bowiem kierowcom cennych rad, jak w odpowiedzialny i bezpieczny sposób uczestniczyć w ruchu drogowym.

Reklama

W ramach rutynowej kontroli drogowej kierowcy mieli okazję porozmawiać nie tylko z Policją na temat stanu technicznego auta. Biorący udział w akcji Strażacy przypominali im także zasady udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy ofiarom wypadków, postępowania z poszkodowanymi oraz zabezpieczania miejsca zdarzenia. Informowali oni także o procedurze wzywania służb ratowniczych i zasadach bezpiecznego użycia gaśnic. Do współpracy w programie Policjanci i Strażacy zaprosili też inne podmioty, które aktywnie propagują poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

Swój wkład w edukację kierowców miała również firma NordGlass, właściciel jedynej ogólnopolskiej sieci serwisowej świadczącej usługi w zakresie naprawy i wymiany szyb samochodowych. Jej pracownicy udzielali profesjonalnych porad i wskazówek dotyczących użytkowania i konserwacji szyb oraz wykonywali na miejscu bezpłatne naprawy, czym dodatkowo ucieszyli biorących udział w kontroli kierowców.

Reklama

„Dzięki współpracy doświadczonych służb i specjalistów udało nam się zaoferować kierowcom praktyczną pomoc i porady. Cieszymy się, że takie działania spotykają się z uznaniem i dobrym przyjęciem. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że warto angażować się w inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Wygląda na to, że miejscowa współpraca Policji, Straży pożarnej i firmy NordGlass ma duże szanse stać się dobrą tradycją, którą warto wprowadzić także w innych rejonach Polski. - mówi Michał Zawadzki z firmy NordGlass.

Więcej o firmie na stronie: http://www.nordglass.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę