Wyniki finansowe Brembo w pierwszym kwartale 2019 roku

Brembo
13.5.2019

Brembo pochwaliło się wynikami finansowymi, jakie udało się osiągnąć firmie w 2019 roku. Włoski producent ma powody do zadowolenia.

Przychody Brembo w pierwszym kwartale 2019 roku wzrosły o 1,4% do 667,1 mln euro (stopa kursu wymiany +0,1% w ujęciu „like-for-like”) w stosunku do tego samego okresu w 2018 roku. Marża EBITDA na poziomie 20,1% wyniosła 134,2 mln euro; natomiast marża EBIT na poziomie 13,0% wyniosła 87 mln euro. Jeśli chodzi o nowe inwestycje poczynione w trakcie kwartału pierwszego, to wyniosły one 40,4 mln euro. Zadłużenie netto firmy wyniosło 389,2 mln euro (212,9 mln euro przed wprowadzeniem MSSF 16). Brembo podaje, że zysk netto, jaki firma osiągnęła to 64,4 milionów euro.

Reklama

- Wyniki w pierwszej części bieżącego roku, zatwierdzone dzisiaj przez Radę Dyrektorów, potwierdzają, że Spółka dobrze radzi sobie z niepewnością panującą na światowym rynku motoryzacyjnym, głównie dzięki strategicznemu rozmieszczeniu produkcji przemysłowej Grupy oraz zróżnicowanemu i nowoczesnemu portfelowi produktów. W okresie dramatycznych przemian w sektorze automotive, Brembo pozostaje zaangażowane w innowacje w zakresie produkcji, technologii i organizacj - powiedział Alberto Bombassei, prezes Brembo.

- Dane za pierwszy kwartał 2019 r. pokazują efekty konsekwentnych działań na rzecz osiągnięcia wzrostu, budowania solidnych podstaw i utrzymania stałej rentowności, a także planowania wyników w dłuższej perspektywie czasu. Po raz kolejny nasza strategia inwestycji, innowacji i pozycjonowania na rynku okazała się skuteczna i pozwala nam patrzeć w przyszłość z optymizmem - dodał Matteo Tiraboschi, wiceprezes firmy.

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: Brembo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę