Huawei podejmuje współpracę z Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności

Współpraca Huawei z Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności Huawei
13.9.2022

Pod koniec sierpnia Huawei dołączył do grona Członków Wspierających Polską Izbę Rozwoju Elektromobilności. Współpraca z organizacją to kolejny etap działalności firmy na rzecz tworzenia rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu opartych na innowacyjnych technologiach.

Transport jest jednym z najbardziej inwazyjnych sektorów pod względem ekologii. Wytwarzając około 25% całkowitej emisji dwutlenku węgla na świecie, stanowi potężne źródło zanieczyszczeń, negatywnie wpływających na jakość powietrza i klimat. Nie bez powodu zwiększa się więc inwestycje rynkowe w elektromobilność, która już w najbliższych dekadach może w niektórych krajach w pełni zastąpić tradycyjne środki transportu.

Polska Izba Rozwoju Elektromobilności to jedna z największych organizacji branżowych w Polsce. Współtworzy rynek elektromobilności poprzez realizację projektów z zakresu wdrażania infrastruktury ładowania, flot pojazdów elektrycznych, rozwoju rynku eTruck, rozwoju branży e-mobility w gospodarce i edukacji. Współpracuje z biznesem oraz licznymi organizacjami ze szczebla rządowego, pozarządowego i międzynarodowego.

Współpraca PIRE z Huawei Polska pokazuje, jak istotną rolę odgrywa elektromobilność w strategiach globalnych firm. Bardzo się cieszymy, że razem będziemy rozwijać ekosystem elektromobilności.  Przyszłość branży to inteligentne systemy przekształcania energii, magazyny energii, OZE, komunikacja i digitalizacja transportu. W tych obszarach Huawei jest już obecny. To kolejny, ważny krok w stronę transformacji energetycznej i zrównoważonego rozwoju

– tłumaczy Krzysztof Burda, Prezes Zarządu PIRE.

Huawei, który niejednokrotnie prezentował już swoje zaangażowanie w rozwój zielonej energii, systemów fotowoltaicznych czy promocję elektromobilności, podjął niedawno współpracę z tą instytucją. Taka kooperacja umożliwi firmie lepszą łączność z organizacjami, które wyznaczają sobie podobne cele na drodze do osiągnięcia Zrównoważonego Rozwoju, a także  bardziej efektywną komunikację na temat wartości, które niesie za sobą elektromobilność.

Choć w ostatnich latach zainwestowano ponad 6 mld złotych w elektromobilność, to Polska, w porównaniu do państw zachodnich, ma jeszcze sporo do nadrobienia, jeśli chodzi o liczbę stacji ładowania czy używanych samochodów elektrycznych. Mam nadzieję, że współpraca podjęta przez Huawei z Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności zaowocuje zwiększeniem świadomości na temat korzyści, które przynosi zwrot ku transportowi elektrycznemu. Dzięki wspólnym działaniom propagującym nowoczesne rozwiązania, możemy bezpośrednio przyczynić się do zmniejszania emisji gazów cieplarnianych i zapewnienia lepszej przyszłości klimatycznej naszej planety

– skomentował Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

To nie pierwszy raz, gdy Huawei angażuje się w działania na rzecz poszerzania rynku elektromobilności. W czerwcu tego roku, podczas targów EVS35 w Oslo, Huawei zaprezentował innowacyjny moduł ładujący FusionCharge 40 kW DC. Sieci ładowania pojazdów elektrycznych są kluczową infrastrukturą, dzięki której korzystanie z e-pojazdów stanie się bardziej popularne. W międzyczasie operatorzy punktów ładowania szukają sposobów na bezproblemowe podłączenie sieci ładowania do sieci energetycznej. Potrzebują również bezpiecznych, niezawodnych i wydajnych produktów, aby zminimalizować koszty operacyjne w całym cyklu życia urządzeń i zmaksymalizować przychody.

Źródło: Huawei

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoEXPERT 12 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę