Wspólne stanowisko branży motoryzacyjnej w sprawie waloryzacji opłat za badania techniczne aut

Stanowisko branży motoryzacyjnej w sprawie waloryzacji opłat PISKP
11.1.2022

Dnia 23 grudnia 2021 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostało złożone wspólne stanowisko branży motoryzacyjnej w sprawie waloryzacji opłat za badania techniczne pojazdów skierowane do Premiera Mateusza Morawieckiego.

W piśmie złożonym do biura KPRM jego sygnatariusze domagają się pilnych prac nad aktem wykonawczym regulującym wysokość opłat za badania techniczne i jego szybkie wprowadzenie w życie. W ocenie sygnatariuszy wiele stacji kontroli pojazdów bez rewaloryzacji opłat za badania techniczne pojazdów boryka się z kłopotami finansowymi wynikającymi z rosnących kosztów funkcjonowania SKP. Po wdrożeniu Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/45/UE koszty te mogą wzrosnąć. Dla wielu SKP wejście w życie tej dyrektywy może więc oznaczać koniec działalności, bo trudno będzie im udźwignąć wymagane w niej inwestycje.

Sygnatariuszami wspólnego stanowiska są:

  • Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów
  • Dekra Polska
  • Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej
  • Polski Związek Motorowy
  • Związek Dealerów Samochodów
  • Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego
  • Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych

Z treścią stanowiska można się zapoznać na stronie internetowej PISKP.

Źródło: PISKP

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę