Wielka Wyprawa Maluchów wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki

Wyprawa Maluchów wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki Pixabay_jaxel

Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci ruszy z Warszawy do Monte Cassino. Miejsce startu 80 Maluchów będzie wyjątkowe, ponieważ liczącą ponad 3000 km podróż rozpoczną w samym sercu stolicy – pod Pałacem Kultury i Nauki. W piątek 5 lipca o 09:00 wszystkie załogi zaprezentują się na rampie startowej, a następnie włączą ssanie, odpalą silniki i… ruszą na południe. 

Celem Wielkiej Wyprawy Maluchów dla Dzieci jest w tym roku zebranie miliona euro dla najmłodszych poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, ale również na edukację i prewencję. W projekt podobnie jak przed rokiem zaangażowali się giganci motorsportu: Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Maciej Wisławski, Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz i Bartosz Ostałowski. 

Kolejny ważny symbol wyprawy

Wielka Wyprawa Maluchów jest pod wieloma względami symboliczna. Po pierwsze sam maluch jest symbolem polskiej motoryzacji dla wielu pokoleń, które właśnie dzięki Fiatom 126p odkrywały świat. Po drugie symboliczny jest również cel wyprawy – Monte Cassino, miejsce, gdzie polscy żołnierze 80 lat temu stoczyli wielką, zwycięską bitwę, a zarazem miejscowość, w której zaczęto produkcję tego kultowego modelu. Po trzecie inicjatywę wspierają polscy mistrzowie motorsportu.

W tym kontekście symboliczne musiało być więc również miejsce startu Wielkiej Wyprawy Maluchów dla Dzieci 2024. Dlatego wybór padł na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. To właśnie u stóp tego budynku, będącego jednym z symboli stolicy, rozpocznie się wielka podróż 80 Maluchów do Monte Cassino. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 5 lipca o 9:00, kiedy od strony ul. Świętokrzyskiej zostaną zaprezentowane wszystkie załogi biorące udział w wyprawie. 

To będzie moment, do którego już wszyscy odliczamy dni, a nawet godziny. Rozpoczniemy kolejną Wielką Wyprawę Maluchów dla Dzieci. Jedziemy autami bez ABS-u, klimatyzacji czy wspomagania. Z fotelami przy których pot leje się po plecach. Chcemy pokazać, że dojedziemy na przysłowiowy koniec świata autem, w którym nie mamy za grosz komfortu, ale mamy poczucie, że okazujemy szacunek dzieciom, którym pomagamy oraz donatorom, wspierającym naszą misję – powiedział Rafał Sonik.

Spotkania, warsztaty i koncert na start

Start w Warszawie będzie również okazją do spotkania z mistrzami motorsportu, a także influencerami. Do Monte Cassino rusza jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych Remigiusz „Rezi” Wierzgoń wraz ze swoim Thunder Crew. Do Malucha wsiądzie także znany polski podróżnik i działacz społeczny Jan Mela oraz Staszek z Gór, który 5 lipca zaśpiewa dla wszystkich uczestników wydarzenia. 

Dla wszystkich, którzy przyjdą zobaczyć start wyprawy, organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje. Obok Pałacu Kultury i Nauki stanie miasteczko bezpieczeństwo ruchu drogowego, w którym będzie można m.in. wsiąść do symulatora dachowania. Odbędą się również pokazy pierwszej pomocy, konkursy oraz quizy z nagrodami. 

Około południa kolumna 80 Maluchów ruszy na pierwszy odcinek w kierunku Tychów i Zatoru. Do Monte Cassino dotrze 12 lipca, a oficjalne zakończenie zaplanowano 19 lipca na Rynku w Krakowie. Podczas wyprawy zbierane będą środki, które następnie zostaną przekazane Fundacjom Inter Cars, Polskiego Związku Motorowego oraz Euvic de Good People. 

Zbiórka w serwisie „Zrzutka.pl” już trwa pod adresem: 

https://zrzutka.pl/wielkawyprawamaluchow, ale to nie jedyna forma pozyskiwania finansów. W tej edycji pojawią się również licytacje cennych przedmiotów i pamiątek od sportowców, artystów i osobowości medialnych. Fundusze będą również zbierane przez mikrodonacje przy dokonywaniu regularnych płatności online.

Źródło: Inter Cars

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę