Wąż do mycia ciśnieniowego Clean Master Plus od Gates

Wąż do mycia ciśnieniowego Clean Master Plus od Gates Gates

Gates, producent wysoce zaawansowanych technicznie rozwiązań w zakresie przenoszenia napędu i hydrauliki siłowej, ogłasza wprowadzenie na rynek gamy węży Clean Master Plus, najnowszego dodatku do linii węży przemysłowych Gates, stworzonych do wysokociśnieniowego mycia w wymagających środowiskach przemysłowych.

Clean Master Plus wykorzystuje innowacje w zakresie zaawansowanych materiałów i wzmocnionych stalowych kordów do pracy przy ekstremalnie wysokich ciśnieniach do 42 Mpa (420 bar - 6000 psi). Ta konstrukcja węża nowej generacji wyróżnia się również tym, że jest średnio o 22% lżejsza i o 50% bardziej elastyczna w porównaniu z istniejącymi wężami do pracy przy ciśnieniu 42 MPa, poprawiając ergonomię i bezpieczeństwo, zmniejszając zmęczenie pracowników, a jednocześnie zwiększając produktywność.

Funkcje Clean Master Plus obejmują:

  • Gładka powierzchnia zewnętrzna zapewnia wyjątkową zwrotność na nierównychpowierzchniach
  • Wyższa temperatura pracy (do +150ºC) w porównaniu do istniejącej wersji
  • Elastyczna i lekka konstrukcja ułatwiająca obsługę
  • Kompaktowa konstrukcja zmniejsza zapotrzebowanie na miejsce do przechowywania
  • Zgodne z końcówkami MegaCrimp oraz zakuwarkami Gates
  • Zgodna z REACH, odporna na ozon i ścieranie osłona zapewnia długotrwałą wydajność w trudnych warunkach.

Wiemy, że czyszczenie przemysłowe to ciężka praca, dlatego zaprojektowaliśmy Clean Master Plus tak, aby działał dłużej, przy wyższym ciśnieniu i był łatwiejszy w użyciu. Ta platforma węży wykorzystuje najnowsze zaawansowane materiały i technologię wzmacniania kordem stalowym, aby wytrzymać najtrudniejsze warunki w budownictwie, przemyśle morskim, produkcji ogólnej, robotach publicznych, górnictwie i konserwacji nieruchomości komercyjnych, by wymienić tylko kilka – powiedział Tom Pitstick, prezes APAC i Global Strategy. – Gates ma długą historię innowacji i przekraczania granic w celu projektowania produktów, które przekraczają oczekiwania naszych klientów.

Clean Master Plus jest wynikiem systemu rozwoju produktów Eco-Innovation firmy Gates.

Proces ten wykorzystuje możliwości firmy w zakresie rozwoju materiałoznawstwa, inżynierii procesowej i projektowania produktów w celu opracowania wysokiej jakości, wysokowydajnych produktów, które przekraczają oczekiwania klientów, jednocześnie pomagając zmniejszyć wpływ produktów na środowisko w całym cyklu życia, w tym sposób ich wytwarzania. 

Źródło: Gates Industrial Corporation

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę