W 2025 roku Kia będzie produkować auta elektryczne w USA

W 2025 roku Kia będzie produkować auta elektryczne w USA KIA
  • Samochody elektryczne marki Kia będą powstawać w fabryce Hyundai Motor Group Metaplant America, której budowa oficjalnie rozpoczęła się w pobliżu Savannah w stanie Georgia;
  • Od 2009 roku Kia wyprodukowała w USA już ponad 3,8 miliona aut;
  • Kia aktywnie wspiera społeczność stanu Georgia oraz całych Stanów Zjednoczonych.

Hyundai Motor Group Metaplant America (HMGMA) ogłosił, że produkcja samochodów i akumulatorów w nowej fabryce rozpocznie się już w pierwszej połowie 2025 roku. 

Kia jest dynamicznie rozwijającą się marką należącą do piątego co do wielkości producenta samochodów na świecie, która w 2006 roku dokonała jednej z największych inwestycji zagranicznych w historii stanu Giorgia. W West Point wybudowano najnowocześniejszy zakład produkcyjny, który zaspokaja blisko 40% popytu na modele marki Kia w USA.

Kia_samochody_elektryczne_fabryka Źródło: Kia

Kia była pierwszą firmą, która w stanie Giorgia otworzyła fabrykę samochodów. Nasz plan produkcji aut elektrycznych w USA opiera się na dotychczasowym sukcesie, który wspólnie wypracowaliśmy oraz na przyszłym wzroście. Wzmacnia też zobowiązanie do przekształcenia marki Kia w dostawcę zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności – powiedział Sean Yoon, Prezes i Dyrektor Generalny Kia North America i Kia America – Kia Georgia wraz z dostawcami stworzyła w regionie ponad 14.000 miejsc pracy. Czekamy na nowe możliwości rozwoju miejsc pracy w stanie, który z dumą nazywamy domem.

Nowe miejsca pracy i konsekwentna misja humanitarna marki

Nowa inwestycja HMGMA, ogłoszona zaledwie pięć miesięcy temu, ma stworzyć ponad 8100 miejsc pracy w ciągu najbliższych kilku lat. Grupa dąży do zbudowania całego łańcucha dostaw akumulatorów i innych komponentów do samochodów elektrycznych na rynku amerykańskim.

Kia Georgia jest miejscem produkcji SUV-ów Telluride, Sorento i Sportage oraz średniej wielkości sedana K5. Ponad 90% samochodów wyprodukowanych w tych zakładach jest przeznaczonych dla dealerów w Ameryce. Od 2009 roku do dzisiaj fabryka w West Point przekazała ponad 10 milionów dolarów na wsparcie społeczności stanu Georgia, w tym ponad 6 milionów dolarów na programy edukacyjne, takie jak THINC College & Career Academy w LaGrange i SAE „A World in Motion”.

Kia_sukces Źródło: Kia

Ponadto, od 2019 roku, w ramach inicjatywy charytatywnej „Accelerate The Good” firmy Kia, przeznaczono ponad 14 milionów dolarów na pomoc osobom potrzebującym w całych Stanach Zjednoczonych. Podczas uroczystości związanych z rozpoczęciem budowy nowej fabryki Kia poinformowała o darowiznach w wysokości 600.000 dolarów dla czterech organizacji charytatywnych w hrabstwie Bryan, które pomagają w zapewnieniu mieszkań, opieki medycznej, posiłków i większego dostępu do nauki cyfrowej dla potrzebujących rodzin i dzieci w hrabstwie Bryan. Niedawno Kia przekazała również darowiznę na rzecz Amerykańskiego Czerwonego Krzyża na wsparcie akcji humanitarnej po huraganie Ian.

Wcześniej marka ustanowiła także stypendia dla potrzebujących uczniów, którzy chcą studiować. Środki przekazane szkołom średnim pozwoliły na przywrócenie programów piłkarskich po cięciach budżetowych wywołanych pandemią. Podczas pandemii Kia dostarczyła też środki ochrony osobistej placówkom medycznym w całym kraju i pomogła bezdomnym w całych Stanach Zjednoczonych. Ponadto, Kia wspiera organizacje, które opiekują się zwierzętami. W tym te, które ratują i chronią zagrożoną wyginięciem populację żółwi morskich oraz te, które pomagają znaleźć zwierzętom nowy dom.

Źródło: Kia

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę