VARTA Partner Portal – wymiana akumulatora krok po kroku

VARTA Partner Portal
1.6.2020

Bardzo pomocnym narzędziem w wyborze odpowiedniego akumulatora dla każdego z ponad 40 000 modeli samochodów poruszających się po europejskich drogach jest VARTA Partner Portal.

VARTA Partner Portal to sekcja na stronie VARTY, gdzie udostępniane są informacje niezbędne do prawidłowej wymiany akumulatora obejmujące: wskazanie odpowiedniego typu (parametry, technologia), miejsce jego montażu oraz dokładną instrukcję jego wymiany.

VARTA Partner Portal to cztery moduły, których celem jest wsparcie serwisów w procesie wymiany akumulatora na nowy. Coraz większa liczba pojazdów z systemami start-stop, a także coraz bardziej zaawansowania i złożona elektronika sprawiają, że wymiana akumulatora może być nie lada wyzwaniem. Ponadto w niektórych przypadkach znacznie wydłużył się czas serwisowania akumulatorów – częściowo także dlatego, że często są one montowane w trudno dostępnych miejscach.

Akumulator start-stop w przestrzeni na nogi Akumulator start-stop w przestrzeni na nogi. Źródło: Varta

VARTA Partner Portal jest dostępny bezpłatnie dla każdego pracownika warsztatu za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Wystarczy rejestracja na stronie VARTA.

Portal zapewnia możliwość błyskawicznego uzyskania wszystkich kluczowych informacji dotyczących wymiany akumulatora.

Cztery moduły zawierają wszystkie kluczowe informacje:

  1. Moduł WYBORU AKUMULATORA umożliwia precyzyjne dopasowanie akumulatora oraz znalezienie konkretnego produktu według numeru części na podstawie kodu wyszukiwania akumulatora. W module uwzględniono także alternatywne produkty, zapewniające lepsze parametry oraz niemal wszystkie modele samochodów z systemem start-stop.
  2. Dzięki modułowi POŁOŻENIA AKUMULATORA pracownicy warsztatu mogą natychmiast odnaleźć akumulator. Za pomocą schematu wyświetlane jest jego umiejscowienie w pojeździe.
  3. W ramach INSTRUKCJI MONTAŻU wskazywany jest szacowany czas serwisowania oraz poszczególne kroki prawidłowej wymiany akumulatora. Instrukcje ułatwiają także montaż akumulatora w pojazdach z systemem start-stop, w tym także wskazanie konieczności podłączenia systemu zarządzania akumulatorem.
  4. Sekcja WIEDZY NA TEMAT AKUMULATORÓW to informacje o akumulatorach do systemów start-stop obejmujące np. charakterystykę i zasady zastosowania akumulatorów w pojazdach z systemem start-stop, objaśnienia dlaczego wybór właściwej technologii ma duże znaczenie w przypadku pojazdów start-stop, czy też zalecenia dotyczące  testowania akumulatorów w pojazdaach z systemem start-stop i zasady interpretacji ich wyników.

W ostatnich tygodniach baza danych zastosowań produktów marki VARTA została rozszerzona o ponad 7000 modeli pojazdów 165 marek, co stanowi 19,8 miliona pojazdów w samej Europie. Baza danych uwzględnia zatem ponad 94% modeli oferowanych na rynku europejskim i nie mniej niż 99,6% czyli 381 milionów zarejestrowanych pojazdów. Warsztaty mogą teraz znaleźć odpowiednio dopasowane akumulatory VARTA do 38 000 modeli samochodów.

Dostęp do VARTA Partner Portal jest bezpłatny – wystarczy rejestracja za pomocą formularza na stronie varta-automotive.pl: https://www.varta-automotive.pl/pl-pl/portal-biznesowy/logowanie

Źródło:Informacja prasowa Varta

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę