Valeo Siemens eAutomotive zaczyna działalność

8.12.2016

Joint venture pomiędzy Valeo i Siemens zajmuje się wysokonapięciowymi układami elektrycznymi. Nową spółką pokierują Louis Pourdieu (CEO) i Peter Geilen (CFO).

– Jestem zachwycony powstaniem tego joint venture, które pozwoli nam dostarczyć producentom samochodów rozwiązania z zakresu elektrycznych układów napędowych – powiedział Jacques Aschenbroich, prezes i CEO Valeo. Z kolei Klaus Helmrich, członek zarządu Siemens AG dodał: – Zaledwie 7 miesięcy po podpisaniu porozumienia możemy ogłosić sfinalizowanie transakcji i rozpoczęcie działalności spółki. Valeo Siemens eAutomotive stanie się globalnym liderem szybko rozwijającego się rynku elektromobilności.

Reklama

W kwietniu 2016 roku przedstawiciele Valeo i Siemens podpisali porozumienie w sprawie joint venture. Zgodnie z tym porozumieniem, obaj producenci mają po 50% udziałów w powołanej spółce i wspólną kontrolę nad nią. Dzięki temu Valeo i Siemens będą mogli osiągnąć pozycję lidera innowacyjnych i atrakcyjnych kosztowo rozwiązań z zakresu elektromobilności: dla pojazdów hybrydowych, hybryd typu plug-in oraz pojazdów napędzanych wyłącznie elektrycznością.

W portfolio produktów spółki znajdą się silniki elektryczne, przedłużacze zasięgu, ładowarki pokładowe, inwertery i transformatory. Wkładem Valeo są systemy sterowania i przedłużacze zasięgu, podczas gdy Siemens dostarczy silniki elektryczne wraz ze sterownikami.

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: Informacja prasowa Valeo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę