Valeo Service wprowadziło „I Care 4 The Planet”

Valeo Service dla bardziej zrównoważonego rynku wtórnego Valeo

W obliczu wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi i spadkiem siły nabywczej kierowców, Valeo jest bardziej niż kiedykolwiek zaangażowane we wspieranie profesjonalistów z motoryzacyjnego rynku wtórnego w ich dążeniu do bardziej przyjaznej dla środowiska i przystępnej cenowo transformacji mobilności.

Z tą myślą, Valeo Service wprowadziło w życie wieloaspektowe podejście, zatytułowane "I Care 4 the Planet".

Inicjatywa te obejmuje trzy obszary działalności: ofertę produktów z większą liczbą i różnorodnością regenerowanych części samochodowych, bardziej przyjazne dla środowiska opakowania i logistykę zaprojektowaną w celu ograniczenia odległości dostaw.

Regeneracja to doskonała droga rozwoju

Ważnym czynnikiem zmniejszenia wpływu rynku wtórnego na środowisko jest stworzenie bardziej zrównoważonego portfolio produktów. Produkt regenerowany wykorzystuje średnio 80% materiału, a zgodnie z analizą cyklu życia, redukuje średnio o 50-80% ślad węglowy w porównaniu z nowym produktem.

Zgodnie z celem osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku, Valeo Service zwiększa swoje wysiłki w sektorze regeneracji. Od listopada 2022 roku Valeo Service miało 8 186 referencji w swoim europejskim portfolio, a w 2023 roku będzie kontynuować wprowadzanie ponad 500 referencji do istniejących rodzin produktów. Ponadto na rynek trafią nowe i bardziej zaawansowane rodziny produktów, takie jak e-kompresory, e-napędy i przekładnie hydrokinetyczne, które będą uzupełniać tradycyjne kategorie produktów, takie jak sprzęgła, rozruszniki i alternatory, oraz kompresory.

Rozpowszechnianie informacji

Samo uruchomienie nowych referencji oczywiście nie wystarczy. We współpracy z Nexus Academy, Valeo Service w 2022 roku wykorzystało szkolenia online, aby z powodzeniem przeszkolić ponad 200 trenerów Nexus. Sesje te obejmowały tematy związane z elektryfikacją (technologie łagodnej hybrydy i poziom "podstawowy" pełnej elektryfikacji), produkty związane z pojazdami elektrycznymi (takie jak podwójne sprzęgła suche, podwójne sprzęgła mokre i przekładnie hydrokinetyczne) oraz regeneracją.

Co więcej, Valeo Service sprawiło, że znalezienie alternatywnego regenerowanego produktu dla każdego zestawu sprzęgła do samochodów ciężarowych jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko to dzięki cyfrowemu narzędziu o nazwie "Truck Clutch kit finder". Frost & Sullivan przyznał temu rozwiązaniu tytuł European New Product Innovation 2022.

Opakowania przyszłości

Kolejnym obszarem, na którym skupi się I Care 4 the Planet, jest eliminacja tworzyw sztucznych i zmniejszenie zużycia tuszu w opakowaniach. Wysiłki te idą w parze z rosnącym wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu, wykorzystaniem materiałów biodegradowalnych i oczywiście zmniejszeniem liczby używanych opakowań.

Logicznie rzecz biorąc - Logistyka

Ostatnim obszarem, który z punktu widzenia podejścia I Care 4 the Planet należy uznać za kluczowy, jest logistyka. Odgrywa ona oczywiście ważną rolę w zapewnianiu, że towary i usługi docierają do klientów w sposób terminowy i opłacalny. Ale nowoczesny system logistyki musi również uwzględniać środowisko.

Po pierwsze, Valeo Service zwraca szczególną uwagę na to, aby produkcja odbywała się możliwie blisko rynków, na których produkty są dystrybuowane. Ponadto firma planuje także redukcję emisji dwutlenku węgla poprzez rozwijanie bezpośrednich dostaw do klientów, aby uniknąć dodatkowych przystanków po trasie. Działania te są uzupełniane wsparciem dla stowarzyszenia Reforest Action: Valeo Service sadzi drzewo za każdą tonę bezpośredniej dostawy.

Valeo Service nie zapomina także o drobiazgach i dlatego planuje chociażby optymalizację współczynników zapełnienia transportu poprzez konsolidację przesyłek i poprawę możliwości układania produktów w stosy. Wszystko to znacznie zmniejszy emisję ton CO2.

I Care 4 the Planet to nie tylko wielkie rzeczy, ale także dbałość o szczegóły. W przyszłości, gdziekolwiek pojawi się logo I Care 4 the Planet, specjaliści rynku wtórnego mogą być pewni, że pracują z produktami, które stawiają środowisko na pierwszym miejscu.

Źródło: Valeo

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę