TVN TURBO RALLY TEAM – nowe barwy na sezon 2021

TVN TURBO RALLY TEAM – nowe barwy na sezon 2021 Auto Partner
20.4.2021

Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar, którzy lubią wyzwania i nowości, odkrywają karty. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM w sezonie 2021 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wsiadają do czteronapędowego Forda Fiesta Rally3.


Jest to najnowsza rajdowa konstrukcja na świecie, która powstała w krakowskim oddziale M-Sportu według regulaminu najnowszej klasy Rally3. Jest to kategoria bardzo długo wyczekiwana, idealnie wypełniająca lukę pomiędzy przednionapędowymi Rally4, a topowymi „czterołapami” Rally2.

Reklama

W programie startów Byśkiniewicza i Cieślara jest pełny cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski składający się z 7 rajdów, Rajd Barbórka oraz dodatkowe starty treningowe.

Powiązane firmy

Reklama

Byśkiniewicz i Cieślar zapowiadają intensywny i ciekawy sezon ze wsparciem jeszcze większego grona Partnerów. W sezonie 2021 głównym Mecenasem TVN TURBO RALLY TEAM jest grupa Auto Partner ze swoją marką MaXgear. Załogę w kolejnym już sezonie wspierają także: NOVOL, TEKOM, Kratki, Michelin oraz Siren7. Do mocnego grona dołącza także firma Blachy Pruszyński, doceniająca emocje i rywalizacje sportowe w wielu dyscyplinach.

Kalendarz startów TVN TURBO RALLY TEAM w RSMP 2021

  • Rajd Świdnicki – 23-25 kwietnia (aktualizacja: przełożony na jesień)
  • Rajd Nadwiślański – 14-16 maja
  • Rally Žemaitija (Litwa) – 4-6 czerwca [szuter]
  • Rajd Polski – 18-20 czerwca [szuter]
  • Rajd Rzeszowski – 5-7 sierpnia
  • Rajd Śląska – 10-12 września
  • Rallye Košice (Słowacja) – 15-17 października

 
TVN TURBO RALLY TEAM w ramach przygotowań do pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 wystartował w rajdzie Tech Mol Rally w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku. Był to debiut załogi w kompletnie nowym Fordzie Fiesta Rally3, ale także premiera nowej rajdowej klasy na polskiej ziemi.
Pierwszy start pokazał duży potencjał nowej konstrukcji oraz to, że Byśkiniewicz i Cieślar bardzo dobrze się w niej czują. Duet warszawsko-wiślański, mimo że dopiero poznawał Fiestę Rally3, a start traktował treningowy, to od samego początku jechał bardzo szybko. Ich czteronapędowa Fiesta znalazła się cztery razy na czele tabeli wyników na sześciu rozegranych odcinkach specjalnych w swojej klasie. Załoga zajęła również bardzo wysokie 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Źródło: Auto Partner

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę