Transmisja na żywo finału historycznej podróży Lexie Alford

Transmisja na żywo finału podróży Lexie Alford Ford

Lexie Alford, znana również jako Lexie Limitless, ostatnie miesiące spędziła w niesamowitej podróży, mając na celu okrążenie globu w nowym elektrycznym Fordzie Explorerze. Jej misja „Charge Around The Globe” jest inspirowana Alohą Wanderwell, która sto lat temu jako pierwsza kobieta okrążyła świat samochodem, także Fordem. Lexie Alford ma na celu nie tylko pobicie rekordu, ale również zainspirowanie innych do pokonywania własnych granic oraz zmiany postrzegania możliwości pojazdów elektrycznych. Jej podróż właśnie zbliża się do wielkiego finału.

Podróż ta przebiegała przez sześć kontynentów, obejmując 27 krajów i ponad 30 000 km, co miało na celu przetestowanie infrastruktury ładowania i ludzkiej wytrzymałości na najwyższym poziomie​​. Na trasie Lexie mierzyła się z wieloma przeciwnościami losu, zaczynając od ekstremalnych warunków pogodowych, a kończąc na problemach z ładowaniem samochodu.

Ford, wspierając misję Lexie, prezentuje możliwości elektrycznego Forda Explorera, pokazując, że przyszłość podróży może być zrównoważona i elektryczna. Śledzenie postępów Lexie jest możliwe poprzez hashtag #ChargeAroundTheGlobe oraz kanały społecznościowe Lexie i Forda. Przed podróżniczką ostatni etap tego wyzwania w północnej Europie z metą w Nicei. Kończąc podróż ustanowi ona nowy rekord Guinnessa, jako pierwsza okrążając glob w samochodzie elektrycznym.

Wielki finał podróży będzie miał miejsce we wtorek, 26. marca od godziny 13:30. Transmisję live z wydarzenia znajdziecie na kanale Ford Polska na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=y0c9oROqTg8

Źródło: Ford

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę