Trailer Drone. Autonomiczna mobilność wodorowa przyszłości od Hyundaia

Trailer Drone. Autonomiczna mobilność wodorowa od Hyundaia Hyundai Motor

Hyundai Motor Company zdobył swoje pierwsze w historii wyróżnienie w kategorii „Luminary” w konkursie Red Dot Award: Design Concept 2022, za koncepcję autonomicznej mobilności wodorowej Trailer Drone, czyli systemu komercyjnego transportu drogowego. 

  • Hyundai Motor zdobył swoje pierwsze wyróżnienie w kategorii „Luminary” za koncepcję autonomicznego pojazdu wodorowego – Trailer Drone;
  • Wyróżnienie „Luminary” to najwyższy poziom uznania w konkursie Red Dot Award: Design Concept, przyznawane wśród zwycięzców „Best of the Best”.

Wyróżnienie „Luminary” to najwyższy poziom uznania w konkursie Red Dot Award: Design Concept, przyznawany spośród zwycięzców „Best of the Best” jako inspiracja i wzór dla projektantów.

Red Dot po raz kolejny docenił nasze wysiłki zmierzające ku przekształceniu się w dostawcę inteligentnych rozwiązań mobilnych, dzięki wizjonerskim projektom opartym na różnorodnych technologiach. W szczególności Trailer Drone jest ważną koncepcją, która pokazuje naszą wizję autonomicznych pojazdów użytkowych opartych na wodorowych ogniwach paliwowych" „Nagroda Luminary jest wyrazem pasji i wysiłków naszych projektantów oraz inżynierów, aby spełnić marzenie o bezemisyjnej mobilności.

mówi SangYup Lee, Wiceprezes Wykonawczy i szef Globalnego Centrum Projektowego Hyundaia.

Trailer Drone to zasilany wodorem system transportu kontenerów, który może działać w pełni autonomicznie. Dzięki sprytnie ulokowanym zbiornikom wodoru, elastyczny i wydajny Trailer Drone zapewnia ponad 1000 km zasięgu na jednym tankowaniu – jest więc porównywalny z istniejącymi systemami transportu kontenerów.

Hyundai zaprojektował taką koncepcję, aby zaprezentować różnorodne zastosowania przy użyciu e-Bogies, a więc pojazdów przypominających podwozie wagonów kolejowych. Trailer Drone to unikalne i innowacyjne rozwiązanie mobilności komercyjnej, w którym kontener jest umieszczony na dwóch e-Bogies, co pozwala osiągnąć znacznie mniejszy promień skrętu, niż w przypadku zwykłych samochodów ciężarowych z naczepą.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych naczep, które są przeznaczone wyłącznie do transportu kontenerowego, Trailer Drone oferuje wielofunkcyjną platformę zdolną do nieograniczonej liczby zastosowań. Gdy pojazd e-Bogie jest używany oddzielnie od naczepy kontenerowej, może być używany do transportu ładunków, w budownictwie, straży pożarnej i ratownictwie.

Źródło: Hyundai Motor

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę