TMD Friction nawiązuje współpracę w celu uzyskania dostępu do zielonej energii

TMD Friction z dostępem do zielonej energii TMD Friction

TMD Friction podpisał długoterminową umowę z Iberdrola Deutschland na dostarczanie zielonej energii. Współpraca wynika z podjętego przez TMD Friction zobowiązania do zapewnienia do 2030 r. wszystkim swoim zakładom produkcyjnym energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Pierwszy projekt zostanie wdrożony w zakładach TMD Friction w Niemczech. Umowa obejmuje dostawę około 50 GWh energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych rocznie i pokryje ponad 50% całkowitego zapotrzebowania TMD Friction na energię w Niemczech od 2027 r. Zielona energia elektryczna będzie pochodziła z projektowanej obecnie morskiej farmy wiatrowej Windanker firmy Iberdrola Deutschland.

Powiązane firmy

TMD Friction

TMD Friction rozważa rozszerzenie współpracy z Iberdrolą na Wielką Brytanię, Europę i Brazylię, aby zrealizować swoje globalne plany dotyczące korzystania wyłącznie z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. TMD Friction ma ambitne cele zmniejszenia swojego śladu węglowego i udowodnienia, że istnieje bardziej ekologiczny i czystszy sposób wytwarzania produktów ciernych do hamulców.

Jako wiodący światowy producent materiałów ciernych do hamulców, bardzo poważnie traktujemy swoje zobowiązania wobec pracowników, klientów, środowiska i społeczeństwa. Dlatego wyznaczyliśmy sobie niezwykle ambitne cele, aby nie tylko kontynuować opracowywanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie zrównoważonego hamowania, ale także zmienić sposób, w jaki wytwarzamy nasze produkty i oddziałujemy na środowisko naturalne. Chcemy zmniejszyć nasz wpływ na nie już teraz, a także w przyszłości. Partnerstwo z Iberdrola w Niemczech jest dowodem naszego zaangażowania w realizację planu zrównoważonego rozwoju. To pierwsze z serii porozumień, które będziemy zawierać, aby osiągnąć nasze cele – powiedział David Baines, dyrektor generalny TMD Friction.

Iberdrola stoi na czele transformacji energetycznej prowadzącej w kierunku gospodarki niskoemisyjnej. Działania przedsiębiorstwa koncentrują się na energii odnawialnej, inteligentnych sieciach i inteligentnych rozwiązaniach dla klientów. Iberdrola działa głównie w Europie (Hiszpania, Wielka Brytania, Portugalia, Francja, Niemcy, Włochy i Grecja), w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku i Australii. Firma jest również obecna na rynkach rozwijających się, takich jak Japonia, Tajwan, Irlandia, Szwecja i Polska.

Farma wiatrowa Windanker to trzecia morska farma wiatrowa Iberdrola Deutschland na niemieckiej części Morza Bałtyckiego. Stanowi kontynuację projektów Wikinger i Baltic Eagle. Będzie składać się z 21 morskich turbin wiatrowych (15 MW każda), które zostaną podłączone do sieci w 2026 r., a ich łączna moc wyniesie 300 MW. Windanker zajmie powierzchnię około 17,9 km² i będzie zlokalizowany około 38 km na północny wschód od Parku Narodowego Jasmund na niemieckiej wyspie Rugia.

Jesteśmy podekscytowani długoterminowym partnerstwem energetycznym, które nawiązujemy z TMD Friction. Współpraca z wiodącymi firmami z niemieckiego sektora MŚP jest kluczowym elementem naszej strategii rozwoju w Niemczech. Planujemy rozszerzyć partnerstwo energetyczne z TMD Friction również na arenie międzynarodowej. Obecnie analizujemy kolejne inicjatywy dotyczące czystej energii z TMD Friction w Wielkiej Brytanii i Brazylii – powiedział Felipe Montero, dyrektor generalny Iberdrola Deutschland.

Źródło: TMD Friction 

Tagi artykułu

autoExpert 10 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę