TMD Friction trafia do nowego właściciela

TMD Friction trafia do nowego właściciela TMD Friction

Japoński Nisshinbo Holdings sprzedaje producenta klocków hamulcowych TMD Friction inwestorowi finansowemu Aequita. To nie pierwsza inwestycja monachijskiej firmy w branży motoryzacyjnej.

Inwestor finansowy z Monachium, Aequita, przejmuje TMD Friction od japońskiego Nisshinbo Holdings. Jak zapowiadał producent klocków hamulcowych, transakcja powinna zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2023 r., jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie przez odpowiednie władze. Spółka nie ujawnia ceny nabycia.

Powiązane firmy

TMD Friction

Widzimy znaczny potencjał wzrostu dla TMD zarówno w branży OEM, jak i na niezależnym rynku części zamiennych – stwierdził w oświadczeniu Christoph Himmel, partner zarządzający w Aequita. Przejęcie TMD Friction nie jest pierwszą inwestycją Aequity w branży motoryzacyjnej:

  • pod koniec 2019 r. firma dołączyła do producenta uszczelek Meteor;
  • w 2020 r. monachijska firma przejęła dostawcę Willi Elbe;
  • w 2022 r. dołączyła do Grupy Ifa i przejęła dział Electronic Interfaces firmy ZF, który zmienił nazwę na Signata.

Według własnych informacji spółka Aequita, wraz z przejętymi spółkami, osiągnęła niedawno sprzedaż o wartości ponad dwóch miliardów euro.

Branża motoryzacyjna zmienia się bardzo szybko, co stawia przed wszystkimi ogromne wyzwania. – Ta transakcja pojawia się dokładnie w odpowiednim momencie dla TMD i nie moglibyśmy mieć lepszego partnera niż Aequita. Zapewnia to najlepszą możliwość niezależnego prowadzenia własnej działalności, przy jednoczesnym wzmacnianiu naszej konkurencyjności, dalszym napędzaniu ciągłej transformacji i poszerzaniu pozycji firmy jako zaufanego dostawcy – powiedział David Baines, dyrektor generalny TMD Friction – Inwestycja Aequita to doskonała wiadomość dla TMD, ponieważ jest ona czymś znacznie więcej niż tylko inwestorem finansowym. Zespół Aequita pomoże nam zbudować znacznie solidniejszą i dochodową firmę.

Z kolei Christoph Himmel, Partner Zarządzający AEQUITA, tak uzsadnia podjętą decyzję: – TMD dzięki ponad 135-letniemu doświadczeniu w branży elementów ciernych hamulców oraz bogatemu know-how w zakresie badań i rozwoju, ugruntowała swoją pozycję globalnego partnera dla wielu naszych klientów. Wierzymy więc, że wspólnie będziemy korzystać ze swojego dorobku i zmierzać razem w jednym kierunku.

Źródło: TMD Friction

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę