Textar partnerem Gran Turismo Polonia 2022

Textar partnerem Gran Turismo Polonia 2022 Textar
7.7.2022

To będzie jedno z najważniejszych, a na pewno najbardziej efektownych wydarzeń motoryzacyjnych tego roku. Rusza Gran Turismo Polonia – największa i najstarsza impreza dla właścicieli supersamochodów w Polsce. Partnerem tegorocznej edycji wyjątkowego road show jest Textar.

Gran Turismo Polonia odbędzie się w dniach 6-13 lipca. Do imprezy zgłoszono ponad 100 sportowych samochodów. Kawalkada olśniewających aut przejedzie trasę z Sopotu do Poznania, po drodze odwiedzając Szczytno, Mikołajki, Ostrów Mazowiecką, Warszawę i Łódź. W większości z tych miejscowości na kierowców i pasażerów luksusowych pojazdów czekają dodatkowe wyzwania, np. przystanki specjalne. Na koniec, przez dwa dni uczestnicy będą trenować szybką jazdę na Torze Poznań.

Powiązane firmy

TMD Friction

Organizatorzy zadbają także o widzów – w większości miejsc pojazdy zostaną wyeksponowane na zewnętrznych parkingach, dzięki czemu miłośnicy motoryzacji będą mieli okazję z bliska zobaczyć rzadko spotykane supersamochody i posłuchać dźwięków ich silników.

Textar partnerem Gran Turismo Polonia 2022

Produkty hamulcowe klasy premium

Wśród samochodów biorących udział w wydarzeniu nie zabraknie wyjątkowych i egzotycznych ikon motoryzacji. Udział w imprezie zapowiedzieli właściciele wyjątkowych aut, takich jak Hennessey F5, DeLorean DMC-12, Porsche 9FF czy Lexus LFA. Na liście zgłoszeń znalazło się również wiele topowych modeli ze stajni Ferrari, Lamborghini, Porsche czy McLarena. Szacowana wartość całej unikatowej karawany to ponad 100 milionów złotych!

Niektóre z wyjątkowych samochodów, jakie będzie można zobaczyć podczas imprezy, są wyposażone w części wytwarzane przez firmę TMD Friction, do której należy marka Textar.

– Od ponad 100 lat Textar produkuje najwyższej jakości części hamulcowe zarówno do samochodów osobowych, jak i wyścigowych. W naszych fabrykach powstają również części dla supersamochodów ulicznych. Dzięki współpracy z największymi koncernami motoryzacyjnymi gwarantujemy jakość OE. Doskonale wpisujemy się więc w imprezy takie jak cykl Gran Turismo. Podczas tych wydarzeń użytkownikom nie znającym naszej marki uświadamiamy, a obecnym klientom przypominamy o doświadczeniach i ofercie Textar z zakresu produktów hamulcowych klasy premium – mówi Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce.

Rozwiązania i produkty Textar są doceniane przez dawnych, jak i współczesnych producentów ekskluzywnych, wyjątkowych samochodów sportowych. Hamulce Textar montowane w legendarnych „Srebrnych Strzałach” Mercedesa w latach 50-tych pomagały argentyńskiemu kierowcy Juanowi Manuelowi Fangio odnosić zwycięstwa w wyścigach Grand Prix na torze Nürburgring w Niemczech, a także we Włoszech i Argentynie.

Nowoczesne supersamochody wyposażone w hamulce Textar

TMD Friction, do którego należy marka Textar, zostało w 2005 roku wybrane do realizacji zadania, jakim było opracowanie klocków będących w stanie zatrzymać najmocniejszy i najszybszy wtedy pojazd drogowy na świecie – Bugatti Veyron.

Klocki hamulcowe Textar są najczęściej wybierane do samochodów wyczynowych wyposażonych w węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe. Dzieje się tak, ponieważ zostały one zaprojektowane we współpracy z producentem tarcz i są do nich perfekcyjnie dopasowane.

Textar jest również dumnym partnerem zespołu Black Falcon, który z powodzeniem rywalizuje w serii Porsche Carrera Cup. Doświadczenia zebrane wraz z zespołami i kierowcami wyścigowymi wykorzystywane są w motorsporcie, ale również w pracach nad materiałami ciernymi o najlepszych parametrach, sprawdzającymi się w każdych warunkach. Z efektów tych działań korzystają z kolei właściciele supersamochodów.

Źródło: Textar

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę