TENNECO podpisało umowę przejęcia ÖHLINS RACING A.B.

Tenneco
23.11.2018

Tenneco Inc. (NYSE: TEN) podpisało ostateczną umowę na nabycie Öhlins Racing A.B. (“Öhlins”), szwedzkiej firmy technologicznej, która opracowuje premium systemy zawieszenia i komponenty dla motoryzacji i sportów motorowych. Dodanie firmy technologicznej umożliwia firmie Tenneco dalsze wykorzystanie tradycyjnych trendów w inteligentnym zawieszeniu, autonomicznej jeździe i mobilności.

– 20-letnia współpraca Tenneco z Öhlins dostarczyła światowej klasy produkt na rynku inteligentnych zawieszeń i zapewnia strategiczne wejście do społeczności zaawansowanych osiągów poprzez produkty marki premium i zastrzeżoną technologię Continuously Controlled Electronic Suspension Valve (CES) – powiedział Brian Kesseler, co-CEO, Tenneco. – Zespól technologiczny Öhlins pozwoli nam szybko rozwinąć naszą ofertę produktową dla obecnych i przyszłych klientów i pomóc nam zdobyć większy udział w rozwoju rynków mobilności. Miło mi powitać zespół Öhlins jako ważną część naszej nowej firmy Aftermarket and Ride Performance.

Dodanie Öhlinsa przyspieszy rozwój zaawansowanych inteligentnych systemów zawieszenia OE i pozwoli na szybsze wprowadzanie ich na rynek. Poprawi to także ofertę Tenneco na szerszym rynku mobilności, dodając gamę produktów Öhlins premium jakości OE i aftermarketowej, a także dla sportów motorowych.

Założyciel Kenth Öhlin zachowa mniejszościowy udział Öhlins i udziały w Tenneco, aby zapewnić ciągłość swojej strategicznej i technologicznej wizji. Jestem dumny z zespołu Öhlins i wszystkiego, co udało nam się osiągnąć w ciągu ostatnich 43 lat. Jesteśmy zadowoleni, że możemy nadal dostarczać innowacyjne technologie, które mogą przypieszyć wzrost dzięki sile i zasobom Tenneco – powiedział.

Oczekuje się, że przejęcie zostanie zakończone w pierwszym kwartale 2019 roku, pod warunkiem zatwierdzenia przez organy regulacyjne i akcjonariuszy zwyczajowych warunków zamknięcia. Kwota przejęcia wynosi około 160 mln USD, co znalazło odzwierciedlenie w celach kluczowych ogłoszonych w kwietniu 2018 r., w ramach oświadczenia o przejęciu Federal-Mogul.

Źródło: Informacja prasowa Tenneco

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę