Targi Automechanika 2018 - Valeo wprowadza rewolucyjne rozwiązania produktowe

Valeo
11.9.2018
Reklama
Reklama

Valeo prezentuje swoje najświeższe innowacje i rozwiązania przygotowane dla wtórnego rynku motoryzacyjnego na 25. targach Automechanika we Frankfurcie, które będą miały miejsce w dniach 11-15 września, 2018 roku.

Dzięki inwestycjom w innowacje, z blisko 1,9 miliona euro przeznaczonymi na dział Badań i rozwoju w 2017 roku, Valeo znajduje się obecnie w epicentrum trzech rewolucji, które definiują na nowo przemysł motoryzacyjny: elektryfikacji, autonomicznych pojazdów i mobilności cyfrowej.

Oprócz prac innowacyjnych na rzecz samochodu przyszłości, Valeo wprowadza również innowacje dla samochodów już znajdujących się na drogach, dostarczając najnowsze rozwiązania technologiczne dla rynków części zamiennych i napraw. Jest to duże wyzwanie, biorąc pod uwagę, że średni wiek pojazdów na drogach w Europie to prawie dziesięć lat. Z biegiem lat i kilometrów, systemy napędowe nieuchronnie przechodzą konserwację lub muszą zostać wymienione. Wraz ze stałym wzrostem liczby automatycznych i półautomatycznych skrzyń biegów, w szczególności rynek sprzęgieł przeszedł głębokie zmiany w ostatnich latach.

Podczas tegorocznych targów Automechanika, Valeo przedstawi swoją najnowszą i najbardziej kompleksową ofertę systemów napędowych. Ta gama rozwiązań prezentuje wiedzę Grupy o sprzęgłach oraz zmiany jakich udało się dokonać dzięki przejęciu przez Valeo w październiku 2017 r. specjalisty w branży - FTE Automotive (a dokładnie ich technologii aktywnych siłowników stosowanej w automatycznych skrzyniach biegów). Wyzwania związane z innowacjami na rynku wtórnym obejmują również bezpieczeństwo, dlatego Valeo przedstawia również dwa nowe systemy poprawiające widoczność, dostępne obecnie na rynku części zamiennych:

 • Technologia wycieraczek przedniej szyby Valeo AquaBlade™, która zmniejsza dystans hamowania.
 • Reflektory przednie Valeo MatrixBeam, które rozwiązują odwieczny problem świateł drogowych oślepiających nadjeżdżających kierowców.

Specjaliści od konserwacji korzystają z części zamiennych i produktów coraz bardziej zaawansowanych technicznie. Muszą łączyć szybkość realizacji, wymagania odnośnie wydajności, opłacalność i wymogi środowiskowe, a Valeo zobowiązuje się zapewnić im niezbędne wsparcie. Sama innowacja produktowa już nie wystarcza; innowacja usługowa jest teraz równie ważna. W związku z tym Valeo uczynił technologię cyfrową priorytetem w warsztatach i opracował rozwiązania z udziałem czołowych operatorów rynku części zamiennych. Valeo konsultuje się z ponad 600 specjalistami na trzech kontynentach (w Europie, Azji i Ameryce Południowej), aby wdrożyć nowe formy wsparcia. Dostępne na ponad 15 witrynach uruchomionych w 2018 roku, te e-usługi ułatwiają znalezienie właściwej części, uzyskanie porady eksperta, zebranie szczegółowych informacji technicznych, a także wdrożenie programu nagród, który jest wyjątkowy ze względu na swoją prostotę. Innowacyjne usługi cyfrowe Valeo, w szczególności Valeo Tech@ssist i Valeo Specialist Club (patrz strona 8), stanowią przykład strategii innowacyjnej Grupy na rynku wtórnym motoryzacji. CZY

Reklama

WIEDZIAŁEŚ ŻE...
Valeo dodaje do swojego katalogu w 2018 roku około 10 000 nowych produktów?
W 2017 roku firma Valeo dodała prawie 7700 nowych produktów do katalogu części zamiennych, a w 2018 roku zostanie dodanych kolejnych 10 000 nowych produktów. W tym tempie, do 2022 roku, Valeo będzie w stanie zapewnić systemy napędowe dla 95% samochodów na drogach na całym świecie i wycieraczki dla 98% pojazdów, zwiększając ofertę części zamiennych i napraw o prawie 200 nowych produktów tygodniowo. Katalog obejmuje linie produktów do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Valeo inwestuje w szczególności w sześć strategicznych linii produktów dla swojego katalogu części zamiennych: systemy napędowe, systemy wycieraczek, systemy oświetleniowe, systemy klimatyzacji wnętrz, systemy elektryczne i układy hamulcowe.

Powiązane firmy

Reklama

Rewolucyjne rozwiązania produktowe

Na targach Automechanika Valeo prezentuje innowacyjne rozwiązania, w których wykorzystuje swoją wiedzę fachową z dziedziny motoryzacji.

Kompleksowa linia systemów napędowych
Podczas tegorocznych targów Automechanika, Valeo przedstawi swoją najnowszą i najbardziej kompleksową ofertę systemów napędowych. Po raz pierwszy linie FTE zostaną włączone w ofertę dla rynku wtórnego od firmy Valeo. W październiku 2017 r. firma Valeo przejęła FTE Automotive, niemiecką firmę specjalizującą się w systemach sprzęgłowych i napędowych. Ma ona szczególnie rozległą wiedzę w zakresie elektrycznych siłowników stosowanych w automatycznych, dwusprzęgłowych i półautomatycznych skrzyniach biegów. Te systemy pozwalają na szybkie i płynne automatyczne przełączanie. Wraz z przejęciem FTE Automotive, Valeo poszerza swoją ofertę na strategicznym, szybko rozwijającym się rynku, w dużej mierze napędzanym rosnącym popytem na pojazdy wyposażone w automatyczne skrzynie biegów, a także pojazdy hybrydowe i elektryczne.

Oferta części zamiennych Valeo w segmencie manualnej skrzyni biegów jest zarówno kompleksowa, z ponad 3000 produktów OEM, jak i przede wszystkim zapewnia wysoką jakość, z produktami FTE Automotive, stanowiącymi znaczące uzupełnienie linii dwumasowych kół zamachowych, zestawów sprzęgieł i części hydraulicznych Valeo. Produkty te zyskały uznanie za zaawansowanie technologiczne, łatwość instalacji i wyjątkową trwałość, dzięki czemu stanowią jedyną w swoim rodzaju ofertę na rynku.

Poszerzając linię podwójnych kół zamachowych, Valeo może zaspokoić 80% potrzeb rynkowych. To samo dotyczy technologii VBladeTM DMF, chronionej przez ponad 80 patentów Valeo i wprowadzonej na rynek w 2018 roku. Valeo jest teraz w stanie zaoferować szeroką gamę zestawów all-in-one, w tym Valeo FullPACK DMFTM, zestawy sprzęgieł z ogranicznikiem hydraulicznym i zestawy do konwersji Valeo KIT4PTM z ogranicznikiem hydraulicznym. Te unikalne zestawy, składające się z najlepszych części Valeo i FTE, są najłatwiejszym i najbardziej niezawodnym wyborem dla dostawców i mechaników.

Innowacyjne technologie wycieraczek i oświetlenia zapewniające większe bezpieczeństwo jazdy
Valeo wprowadza na rynek wtórny dwie główne innowacje, które znacznie poprawią bezpieczeństwo na drodze poprzez zapewnienie lepszej widoczności. Są to: technologia wycieraczek Valeo AquaBlade™ i reflektory przednie Valeo Matrix Beam.

Technologia wycieraczek Valeo AquaBlade™ zmniejsza drogę hamowania o cztery metry
Nowa opatentowana technologia wycieraczek Valeo AquaBlade™ (zintegrowana z linią wycieraczek Valeo Silencio) dostarcza płyn bezpośrednio na przednią szybę pojazdu poprzez pióra wycieraczek, a nie przez dysze zamontowane na masce. Szyba przednia jest wycierana błyskawicznie i równomiernie, niezależnie od prędkości pojazdu, co zapewnia stałą i doskonałą widoczność. Przednie kamery, które są obecnie coraz powszechniejsze na przednich szybach samochodów, również korzystają z ulepszonego pola widzenia. W rezultacie, zgodnie z badaniem obejmującym 7500 testów przeprowadzonych przez niezależną organizację Fraunhofer IOSB w Karlsruhe, kierowcy pojazdów wyposażonych w Valeo AquaBlade® reagują szybciej o 315 milisekund niż kierowcy stosujący tradycyjne wycieraczki szyby przedniej. Ten szybszy czas reakcji przekłada się na drogę hamowania zmniejszoną o cztery metry w miejskich warunkach jazdy z prędkością 50 km/h.

CZY WIEDZIAŁEŚ ŻE...
Valeo zajmuje pierwsze miejsce na świecie w dziedzinie systemów wycieraczek?
Valeo produkuje ponad 350 000 piór wycieraczek dziennie.

Reflektory przednie Valeo Matrix Beam zapewniają lepszą widoczność bez oślepiania nadjeżdżających kierowców
Na targach Automechanika 2018 Valeo prezentuje swoją technologię Valeo Matrix Beam. Te najnowszej generacji reflektory umożliwiają kierowcom jazdę na światłach drogowych bez oślepiania nadjeżdżających kierowców, zapewniając maksymalną widoczność w każdych warunkach.

Na targach pojawią się także moduły BiLEDTM firmy Valeo, które zastępują ksenony oświetleniem LED. Technologia ta łączy funkcje świateł mijania i drogowych w jednym, bardzo kompaktowym komponencie i oferuje ciągłe automatyczne przełączanie pomiędzy światłami drogowymi i mijania. Komfort jazdy można dodatkowo poprawić, włączając funkcję oświetlenia kierunkowego. Moduły Valeo BiLEDTM znajdują się już w produkcji seryjnej i są montowane w modelach ośmiu marek w Ameryce Północnej, Chinach i Europie.

Dzięki tym zaawansowanym technologicznie reflektorom przednim, specjaliści zajmujący się naprawą i konserwacją pojazdów otrzymują produkt, który dodaje wartości ich pracy. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewniane klientom dzięki temu rozwiązaniu technicznemu, zależy od fachowej wiedzy mechanika w zakresie instalacji. CZY WIEDZIAŁEŚ ŻE... Valeo zajmuje pierwsze miejsce na świecie w dziedzinie systemów oświetleniowych. Około 25% nowych pojazdów w Europie jest wyposażonych w technologię Valeo. Valeo jest partnerem wszystkich producentów samochodów w Europie, Azji i Ameryce Północnej oraz Południowej.

Rewolucyjne rozwiązania Valeo redukują emisję CO2

Jako pionier i światowy lider w elektryfikacji pojazdów, Valeo wyposaża jeden na trzy pojazdy na świecie w układy elektryczne zmniejszające emisję CO2. Od łagodnych rozwiązań hybrydowych po rozwiązania o dużej mocy, technologie elektryfikacji Valeo obejmują pełne spektrum wymagań we wszystkich segmentach pojazdów, od małych samochodów miejskich, przez SUV-y po sedany klasy premium. Systemy te są kompatybilne zarówno z silnikami benzynowymi jak i wysokoprężnymi, oraz z manualnymi i automatycznymi skrzyniami biegów. Valeo stworzył system Stop-Start, który teraz znajduje się w milionach pojazdów na całym świecie. Prowadzi również w sektorze łagodnej hybrydyzacji, produkując około 25 milionów systemów 12 V rocznie.

Różne produkty Valeo są teraz dostępne na rynku wtórnym dla stale rosnącej liczby zelektryfikowanych pojazdów na drogach. Rozwiązania te obejmują rozruszniki-alternatory Valeo StARS i Valeo i-StARS oraz wzmocniony rozrusznik Valeo ReStart. Valeo jest jedynym dostawcą oferującym technologie Stop-Start na rynku wtórnym.

Pierwsze z tych rozwiązań obejmuje rozruszniki-alternatory Valeo StARS (pierwsza generacja w 2004 r.) i Valeo i-StARS (od 2011 r.). Valeo i-StARS optymalizuje technologię Stop-Start, odcinając silnik zanim pojazd całkowicie się zatrzyma i natychmiast go ponownie uruchamiając, bezgłośnie i bez wibracji. Drugim rozwiązaniem jest wzmocniony rozrusznik ReStart, który można uruchomić ponownie w różnych warunkach, w tym w bardzo niskich temperaturach.
Biorąc pod uwagę, że specjaliści wymieniający części mogą mieć obawy co do nowych technologii, zespoły sprzedaży i techniczne firmy Valeo oferują szkolenia i indywidualne porady (patrz strona 8). Dokładne zrozumienie produktów umożliwia warsztatom wykonywanie napraw o wysokiej wartości dodanej.

CZY WIEDZIAŁEŚ ŻE...
Jednym z nadrzędnych celów Valeo jest zmniejszenie wpływu samochodów na środowisko?
Część tego celu wyraża się w zobowiązaniu do wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym. Na przykład firma Valeo regeneruje alternatory, które mają już swoje pierwsze życie za sobą. Tysiąc dwieście różnych alternatorów może zostać w ten sposób odnowionych, co przekłada się na ponad 90% samochodów na drogach w Europie. Gama regenerowanych produktów Valeo ma wzrosnąć o kolejne 10% w nadchodzących miesiącach.

Rewolucyjne rozwiązania usługowe

Cyfrowa rewolucja Valeo już się zaczęła. Grupa pomaga specjalistom od napraw pojazdów w uruchomieniu trzech nowych usług technicznych i cyfrowych. Dlaczego są one wyjątkowe? Ponieważ zostały zaprojektowane dla i we współpracy ze sprzedawcami detalicznymi i mechanikami. Valeo wdrożyło innowacyjne cyfrowe narzędzia informacyjne i szkoleniowe dla obsługi mającej bezpośredni kontakt z klientem. Łącznie, narzędzia te tworzą nowy rodzaj połączonej obsługi i wsparcia.

Nowy Valeo Tech@ssist: wszystkie informacje techniczne Valeo dostępne za pomocą zaledwie dwóch kliknięć
Po rozmowach przeprowadzonych z 600 detalistami i mechanikami w siedmiu krajach (Brazylia, Chiny, Francja, Niemcy, Indie, Hiszpania i Wielka Brytania), Valeo ogłasza wprowadzenie Valeo Tech@ssist.

1. Szybka i intuicyjna wyszukiwarka części
Dzięki Valeo Tech@ssist, łatwo dostępnego z valeoservice.com1, znalezienie właściwego produktu Valeo nigdy nie było szybsze ani bardziej intuicyjne. Korzystając z bazy danych TecDoc1, mechanicy mogą z łatwością odnaleźć szczegóły produktu Valeo, w tym funkcje techniczne, informacje dotyczące kompatybilności samochodów i wizerunki produktów. Użytkownicy mogą wyszukiwać według typu pojazdu (marka, model lub wersja), numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) lub produktu. Aby zwiększyć szybkość, z jaką użytkownicy uzyskują dostęp do części, Valeo uwzględniło funkcję autouzupełniania2 w polu wyszukiwania.

1 Dostępne w Niemczech i Wielkiej Brytanii od września 2018 r., przed wprowadzeniem na inne rynki.
2 Przewiduje wyniki w czasie rzeczywistym na podstawie pierwszych dwóch liter, w czasie gdy użytkownik pisze.

2. Wszystkie informacje techniczne w jednym miejscu
Informacje techniczne Valeo, w tym biuletyny serwisów technicznych, instrukcje i filmy instalacyjne są teraz dostępne w jednym miejscu do natychmiastowego wglądu i wsparcia. W Valeo zauważyliśmy, że umiejętność wyszukiwania informacji technicznych dotyczących każdej części zamiennej ma zasadnicze znaczenie dla użytkowników partnerskich. Dlatego Valeo Tech@ssist zapewnia dostęp do informacji technicznych na podstawie odniesień do produktów, aby zwiększyć wydajność i zmniejszyć ryzyko błędów.

3. Moduły szkoleniowe na żądanie
Szkolenie ma kluczowe znaczenie w coraz bardziej zaawansowanym technicznie sektorze konserwacji pojazdów. A jednak w aż 73% niezależnych warsztatów żaden pracownik nie odbył żadnego szkolenia w ciągu ostatnich 12 miesięcy (badanie warsztatowe GiPA, 2017). Stałe szkolenie specjalistów jest szczególnie trudne ze względu na brak czasu i trudność przerywania codziennych obowiązków mechanika. Aby pokonać te ograniczenia, firma Valeo udostępniła moduły szkoleniowe online za pośrednictwem Valeo Tech@ssist.

Valeo Connected Assistance: Eksperci Valeo pracują równocześnie z mechanikami

Czterech na pięciu specjalistów ma smartfona, a większość z nich już używa swojego urządzenia w celach zawodowych (badanie GiPA French 2017, 2017). Oprócz konwencjonalnej telefonicznej linii wsparcia dostępnej w większości regionów operacyjnych, firma Valeo utworzyła Connected Assistance, aby dostarczyć swoją wiedzę bezpośrednio mechanikom. Connected Assistance pozwala technikom Valeo zobaczyć, co widzą mechanicy za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji na smartfony oraz udzielać im porad w czasie rzeczywistym, tak jakby byli z nimi w warsztacie. To rozwiązanie zapewnia szybką i skuteczną pomoc w przypadku wszystkich złożonych sytuacji montażowych, a także w przypadku używania stacji ładujących. Poprawia to także wydajność i dokładność diagnostyki.

Valeo Specialist Club: innowacyjny program nagród dla mechaników

Valeo ogłasza uruchomienie Valeo Specialist Club, programu nagród dla mechaników, dostępnego za pośrednictwem aplikacji na smartfona lub strony Valeo Service. Cechą definiującą program jest całkowite uwolnienie się od uciążliwych procedur: bez wycinania kuponów, bez dokumentów do odebrania i zwrotu pocztą. Valeo zdecydowało się na proste i skuteczne rozwiązanie będące w 100% cyfrowe, w przeciwieństwie do jakiegokolwiek innego dostawcy motoryzacyjnego na rynku. Założenie i aktywacja konta zajmuje uczestnikom zaledwie dwie minuty, dzięki czemu mogą rozpocząć skanowanie produktów Valeo i gromadzić punkty na koncie w czasie rzeczywistym. Inną wyróżniającą cechą jest to, że oprócz rozpoznawania części zamiennych do lekkich pojazdów, Valeo Specialist Club oferuje nagrody na części do pojazdów użytkowych. Opracowany po konsultacji z partnerskimi warsztatami, Valeo Specialist Club zawiera funkcję pozwalającą warsztatom na rejestrację przy użyciu jednego konta lub otwieranie wielu kont w celu nagradzania poszczególnych zespołów. Program zostanie uruchomiony w Hiszpanii we wrześniu 2018 r. Międzynarodowa premiera, rozpoczynająca się w głównych krajach europejskich, rozpocznie się na początku 2019 roku.

Innowacja: w sercu strategii Valeo

Valeo jest dostawcą z branży motoryzacyjnej, partnerem wszystkich producentów pojazdów na całym świecie. Jako firma technologiczna, Valeo proponuje innowacyjne produkty i systemy, które przyczyniają się do zmniejszenia emisji CO2 i rozwoju autonomicznej jazdy.

Jeden na trzy samochody na całym świecie jest wyposażony w system elektryczny Valeo. W obszarze autonomicznej jazdy Valeo może poszczycić się najszerszą gamą czujników na rynku. Jego SCALA® jest obecnie jedynym skanerem LiDAR (Light Detection And Ranging) w produkcji seryjnej. SCALA® wygrała w 2018 roku nagrodę Automotive News PACE (Premier Automotive Suppliers’ Contribution to Excellence), prestiżową międzynarodową nagrodę, która docenia innowacyjność. Nagroda została wręczona podczas ceremonii w dniu 9 kwietnia 2018 roku w Stanach Zjednoczonych. Ponad 12 milionów pojazdów na całym świecie jest już wyposażonych w zautomatyzowane systemy parkingowe Valeo. Pierwsze na świecie demonstracje pojazdów autonomicznych Valeo obejmują 24 godzinną jazdę po obwodnicy Paryża oraz wycieczki po Europie i Stanach Zjednoczonych. Valeo rozwija także rozwiązania cyfrowe, które poprawiają codzienną wygodę użytkowników pojazdów, takie jak Valeo In’Blue®, bezpiecznie współdzielony wirtualny SmartKey do zamykania, otwierania i uruchamiania pojazdu wprost ze smartphona. Zaprojektowane przez Valeo zaawansowane technologicznie produkty umieszczają Grupę w epicentrum trzech rewolucji definiujących dzisiejszy przemysł motoryzacyjny: elektryfikacji, autonomicznych pojazdów i mobilności cyfrowej. Innowacja jest kamieniem węgielnym strategii Valeo, z działem Badań i Rozwoju posiadającym budżet zbliżony do 1,9 miliarda euro w 2017 r., co stanowi blisko 12% sprzedaży OEM grupy. W 2017 roku firma Valeo złożyła ponad 2 000 patentów na całym świecie oraz drugi rok z rzędu zajęła pierwsze miejsce w rankingu francuskich firm zgłaszających patenty we Francji w rankingu instytutów własności intelektualnej (INPI). Innowacja wyraźnie przyczynia się do rozwoju Valeo, a produkty wprowadzone niecałe trzy lata temu stanowiły 50% zamówień w 2017 roku.

Podejście Valeo do innowacji rozpoczyna się od szczegółowej analizy najważniejszych trendów społecznych na świecie (demografia, starzenie się społeczeństwa, urbanizacja, zmiany potrzeb w zakresie mobilności itp.) w okresie od 30 do 50 lat, dostarczającej danych źródłowych do opracowania szczegółowego dziesięcioletniego planu rozwoju technologii.
Zespoły w 20 centrach badawczych Valeo i 35 centrach rozwoju na całym świecie wykorzystują i stale pogłębiają najbardziej zaawansowane umiejętności w takich dziedzinach, jak sztuczna inteligencja, głębokie uczenie się i big data, pracując w energicznym i elastycznym duchu startupowym, aby projektować i rozwijać innowacyjne rozwiązania technologiczne. Valeo tworzy także sieć 1000 ekspertów zajmujących się kluczowymi zagadnieniami, której zadaniem jest określanie i dzielenie się najlepszymi praktykami w zakresie innowacji i projektowania. W całym ekosystemie obejmującym uniwersytety, laboratoria, firmy z innych sektorów przemysłu i startupy, Valeo wykorzystuje działania zespołowe, aby zdywersyfikować źródła inspiracji i usprawnić

Dwukierunkowa strategia rozwoju Valeo:

 • Innowacyjność
  Rewolucyjne rozwiązania technologiczne dla redukcji emisji CO2 oraz zwiększenia intuicyjności prowadzenia pojazdu.
 • Rozwój na świecie
  Wkraczanie na nowe, szybko rosnące rynki o dużym potencjale, szczególnie w Azji i krajach rozwijających się.
  cykle rozwojowe. Valeo szacuje, że istnieje około 30 000 startupów, których praca w odpowiednich obszarach może być szczególnie interesująca. Aby pomóc w określeniu najbardziej obiecujących możliwości współpracy, Valeo inwestuje w fundusze podwyższonego ryzyka, takie jak Cathay Innovation, który jest szczególnie aktywny w rejonie Zatoki San Francisco, Chin i Francji.

W grudniu 2017 r. firma Valeo ogłosiła, że zainwestowała 375 milionów chińskich renminbi (około 50 milionów euro) w fundusz Cathay CarTech, pierwszy fundusz denominowany w renminbi, uruchomiony przez Cathay Capital, specjalizujący się w motoryzacji i mobilności w Chinach. Cathay CarTech spodziewa się zainwestować do 1,5 miliarda chińskich renminbi (około 200 milionów euro) w innowacyjne firmy i start-upy. Chiny są największym na świecie rynkiem motoryzacyjnym i przewodzą nowemu sektorowi mobilności, realizując jednocześnie strategiczny plan w trzech rewolucjach mających miejsce w przemyśle motoryzacyjnym: elektryfikacji, pojazdach autonomicznych i mobilności cyfrowej.

Valeo w liczbach:

 • Sprzedaż na poziomie 18,6 miliarda euro w 2017 roku
 • 1,895 miliarda euro wydane na badania i rozwój w 2017 roku (prawie 12% sprzedaży OEM Grupy)
 • 27,6 miliarda euro w zamówieniach w 2017 roku i 6,1 miliarda euro w spółce z kapitałem mieszanym Valeo-Siemens, utworzonej w grudniu 2016 roku
 • 50% zamówień na rok 2017 dotyczyło innowacyjnych produktów wprowadzonych mniej niż trzy lata temu
 • Obecność w 33 krajach
 • 185 fabryk
 • 20 centrów badawczych
 • 35 centrów rozwoju
 • 15 platform dystrybucyjnych
 • 113 600 pracowników

Valeo Service w liczbach:

 • Sprzedaż na poziomie 1,9 miliarda euro w 2017 roku
 • Produkty Valeo Service sprzedawane są w ponad 150 krajach
 • 45 000 produktów w portfolio, zarówno dla lekkich, jak i ciężkich pojazdów użytkowych
 • 10 000 nowych produktów zostało wypuszczonych na rynek w 2017 roku, a 10 000 dodatkowych zaplanowano na 2018 rok
 • 26 centrów dystrybucji na całym świecie

Źródło: Informacja prasowa Valeo

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama