Nowość w ofercie Auto Partner SA – tarcze hamulcowe High Carbon marki Quaro

Tarcze hamulcowe High Carbon marki Quaro Auto Partner
2.11.2020

Oferta części Quaro dostępnych w sprzedaży Auto Partner została poszerzona o kolejny nowy produkt – tarcze hamulcowe High Carbon.

Tego typu tarcze zakładane są na pierwszy montaż już od dłuższego czasu w autach klasy premium lub z mocnymi jednostkami napędowymi w celu poprawy niezawodności i skuteczności działania układu hamulcowego.

Tarcze Quaro High Carbon wykonane są z innego żeliwa, dzięki czemu zawierają więcej węgla i pierwiastki, które powodują, że tarcze mają inną twardość i lepszą przewodność cieplną. Lepsza przewodność cieplna oznacza, że tarcze High Carbon szybciej odprowadzają ciepło wytwarzane podczas hamowania. Dzięki wyższym standardom wykonania i innej gęstości żeliwa tarcze High Carbon charakteryzują się mniejszymi wibracjami podczas hamowania oraz cichszą pracą.

Oferta Quaro High Carbon obejmuje prawie 100 referencji i będzie systematycznie rozszerzana. Format indeksu jest taki sam jak standardowych tarcz Quaro, lecz na końcu dodane jest rozszerzenie HC, np. QD9572HC (odpowiednik QD9572).

Więcej: www.quaro-parts.com

Źródło: Auto Partner

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę