Szkolenie młodych mechaników z ORLEN OIL

Szkolenie młodych mechaników z ORLEN OIL Orlen Oil

ORLEN OIL wraz z Akademią Młodego Mechanika rozpoczęli działania w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników (OMM).

Na początku września odbyło się spotkanie szkoleniowo-integracyjne na stadionie PLATINUM Motor Lublin, gdzie laureaci XII edycji OMM, uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, ORLEN OIL oraz zawodnikami klubu.

Drugie takie spotkanie odbyło się z początkiem października w Białymstoku, w Zespole Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa. Tam uczestnicy, oprócz organizatorów OMM i specjalistów z ORLEN OIL, mogli spotkać się z Kubą Przygońskim i Grzegorzem Dudą. Mogli również zobaczyć słynną Toyotę GR86 Przygońskiego, którą startował m.in. w Drift Masters European Championship.

W ramach organizowanych spotkań uczniowie oraz laureaci odbyli szkolenie produktowe, dotyczące właściwego doboru, klasyfikacji i stosowania środków smarnych, z ekspertem ORLEN OIL, Arkadiuszem Cyranem – Kierownikiem Zespołu Obsługi Programów Warsztatowych, który od początku współpracy Spółki z Ogólnopolskimi Mistrzostwami Mechaników aktywnie bierze udział w przygotowywaniu kursów, zadań i konkurencji dla uczestników.

Dodatkowo laureatom XII edycji OMM zostały wręczone nagrody ufundowane przez ORLEN OIL, które zdobyli podczas tegorocznych finałów – wśród nich byli uczniowi ze szkół z Bychawy, z Grudziądza oraz ze szkoły w Suwałkach. W Lublinie jednym z punktów spotkania była wizyta w parku maszyn klubu, gdzie uczestnicy mieli okazję zobaczyć motocykle używane podczas startów przez zawodników.

Następnie uczniowie, laureaci i nauczyciele spotkali się z zawodnikami PLATINUM Motor Lublin oraz ich mechanikami. W tej części spotkania była okazja do zadawania pytań Bartoszowi Zmarzlikowi (czterokrotny Indywidualny Mistrz Świata), Mateuszowi Cierniakowi (Mistrz Świata Juniorów 2022) oraz Jarosławowi Hampelowi (kapitan drużyny). Nie zabrakło również czasu na wspólne zdjęcia, autografy oraz pokazy przejazdów torowych.

W Białymstoku uczestnicy wzięli udział w panelu dyskusyjnym z Kubą Przygońskim (Driftingowy Mistrz Polski i Kierowca Rajdu Dakar) oraz Grzegorzem Dudą, gdzie mogli zadawać pytania związane z motorsportem czy zawodową mechaniką. Na panelu, goście specjalni, mogli podzielić się z uczniami swoją wiedzą i doświadczeniami z zakresu pracy mechaników oraz tego jaką rolę odgrywają środki smarne w ich pracy.

Dodatkową atrakcją był samochód driftingowy Kuby Przygońskiego, Toyota GR86, którą uczestnicy mogli obejrzeć z bliska. Podobnie jak w Lublinie, po panelu uczniowie, nauczyciele i opiekunowie mogli zrobić sobie wspólne zdjęcia z gośćmi specjalnymi.

ORLEN OIL od lat jest Partnerem Strategicznym Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Aktywnie uczestniczy nie tylko w eliminacjach i finałach, ale również w różnego rodzaju aktywnościach przygotowujących laureatów do przyszłego zawodu mechanika. Spotkanie w Białymstoku było kolejnym takim wydarzeniem, zaraz po szkoleniach na stadionie PLATINUM Motor Lublin, w szkole w Garwolinie, w kopalni w Bóbrce i w Zakładzie Produkcyjnym w Jedliczu, gdzie młodzi mechanicy mieli możliwość lepszego zrozumienia właściwości środków smarnych oraz poznania branży w praktyce.

Dodatkowym atutem jest również okazja do poznawania światowej klasy sportowców, takich jak Bartosz Zmarzlik czy Kuba Przygoński, z którego wsparciem ORLEN OIL przygotowało specjalny staż w zespole kierowcy, jako nagrodę specjalną dla laureata XII edycji Mistrzostw.

Źródło: Orlen Oil

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę