System OnStar z nagrodą BusinessCar Techies

Materiał prasowy Opla
28.8.2015
Reklama
Reklama

Nagrody BusinessCar Techies to branżowe wyróżnienia przyznawane spółkom, których pomysłowe technologie sprawiają, że eksploatacja floty samochodów firmowych staje się łatwiejsza, tańsza, bezpieczniejsza, prostsza i bardziej ekologiczna.

Opel OnStar został zwycięzca w kategorii innowacyjności. - Poziom i różnorodność usług OnStar, jak również dostępność systemu, zapewniły mu głosy sędziów konkursu BusinessCar Techies Awards – powiedział redaktor magazynu BusinessCar Paul Barker.

Reklama

Opel OnStar jest nowym systemem składającym się z trzech odrębnych funkcjonalności. Po pierwsze, usługi OnStar umożliwiają kierowcom nawiązanie bezpośredniego połączenia z doradcą z centrum obsługi klienta, dzięki czemu mają oni kontakt z asystentem siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Przykładowo, w przypadku usługi pobierania celu podróży, kierowca może połączyć się z doradcą, który zlokalizuje wybrany cel i prześle jego adres do systemu nawigacji samochodu. Ponadto system oferuje funkcję reagowania awaryjnego po uruchomieniu poduszki powietrznej, a także technologię ułatwiającą odzyskanie skradzionego pojazdu.

Po drugie, za pomocą systemu Opel OnStar można wykonać zdalnie diagnostykę pojazdu i uzyskać informacje m.in. na temat żywotności oleju, przebiegu i ciśnienia w oponach. Ponadto OnStar może co miesiąc przesłać e-mail z zestawem danych ułatwiających zarządzanie samochodem.

Reklama

Po trzecie, system otwiera dostęp do sieci Hotspot Wi-Fi 4G dla aż siedmiu urządzeń jednocześnie. Usługa ta jest bezpłatna przez pierwszych 12 miesięcy.

Źródło: Opel, Mototarget.pl

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama