Światowa premiera nowego systemu ładowania pojazdów

Premiera nowego systemu ładowania pojazdów Ekoenergetyka

Ekoenergetyka, producent ładowarek do pojazdów elektrycznych w Europie, przygotowuje się do prezentacji przełomowego rozwiązania w dziedzinie ładowania na tegorocznym Nordic EV Summit w Oslo. Zapowiedziano, że ta światowa premiera nowego systemu ładowania zostanie dokonana w sercu Norwegii, kraju znanego z zaawansowanej infrastruktury do pojazdów elektrycznych i proekologicznych inicjatyw. 

Nordic EV Summit służy jako platforma dla liderów branży, decydentów i innowatorów do wymiany pomysłów, dzielenia się spostrzeżeniami i kształtowania przyszłości elektromobilności. Udział Ekoenergetyki w tym prestiżowym wydarzeniu podkreśla jej zaangażowanie w stymulowanie innowacji i zrównoważonego rozwoju w globalnym ekosystemie pojazdów elektrycznych.

Pomimo tego, że Norwegia jest stosunkowo małym rynkiem, stała się pionierem w dziedzinie elektromobilności. Tylko w 2023 r. 83% sprzedaży wszystkich pojazdów w Norwegii stanowiły pojazdy elektryczne na baterie (BEV), a do stycznia 2024 r. liczba ta wzrosła do imponujących 92,1%.

W tym kontekście elektryfikacji, Ekoenergetyka, dostawca rozwiązań w zakresie infrastruktury ładowania, ma przyjemność zaprezentować swoją najnowszą innowację – przełomową stację ładowania zaprojektowaną w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb rozwijającego się norweskiego rynku pojazdów elektrycznych. Światowa premiera będzie miała miejsce podczas prestiżowego Nordic EV Summit, odbywającego się w samym sercu Norwegii, centrum elektromobilności. 

To nowa era w rozwoju sieci szybkiego ładowania, dzięki najnowocześniejszej technologii i niezawodności. Jest to owoc pracy inżynierów i tysięcy rozmów z naszymi odbiorcami, które pozwoliły nam lepiej zrozumieć, jakie korzyści są dla nich istotne, aby efektywniej rozwijać biznes w dziedzinie infrastruktury ładowania – powiedział Bartosz Kubik, współzałożyciel i Prezes Ekoenergetyka-Polska S.A

Norwegia jest przykładem wzorcowego przejścia od uzależnienia od paliw kopalnych do pojazdów elektrycznych (EV) na skalę krajową. Dzięki ambitnym planom obniżenia emisji CO2 o 55% do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 1990 r., Norwegia przygotowuje grunt pod bardziej ekologiczną i zrównoważoną przyszłość. Ekoenergetyka ma nadzieję, że to innowacyjne rozwiązanie przyczyni się do dalszego przyspieszenia przejścia na elektromobilność w Europie i na świecie.

Źródło: Ekoenergetyka

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę