Steinhof wprowadza klocki hamulcowe do maszyn rolniczych

Steinhof wprowadza klocki hamulcowe do maszyn rolniczych Steinhof
22.12.2020

Firma Steinhof poinformowała o wprowadzeniu do oferty klocków hamulcowych do maszyn rolniczych oraz budowlanych. Polski producent wskazuje, że decyzja ta wynika z ogromnego zapotrzebowania rynkowego oraz rozwoju własnych linii produkcyjnych. Wśród nowych referencji znalazły się klocki do marek takich jak Komatsu, Manitou, New Holland, John Deere, Caterpillar, Hitachi czy Zetor.

Spółka Steinhof znana była do tej pory z produkcji haków holowniczych oraz klocków hamulcowych do pojazdów osobowych i ciężarowych. Dzięki unowocześnieniu oraz rozbudowaniu linii produkcyjnych, w trzecim kwartale 2020 roku wprowadzono do oferty rozwiązania dla rolnictwa.

Są to między innymi następujące pozycje:

• numer katalogowy SM1009 dla marek: FENDT, CASE, STEYR, DEUTZ, ZETOR,

• numer katalogowy SM1010 dla marek: Komatsu, Manitou, New Holland, John Deere, Caterpillar, Hitachi.

Powiązane firmy

Obecnie klocki Steinhof do maszyn rolniczych zakupić można bezpośrednio od producenta. W niedalekiej przyszłości dostępne będą one w krajowej sieci dystrybucji.

Klocki te, jak wszystkie produkty Steinhof, poddawane są bardzo rygorystycznym testom jakościowym oraz wytrzymałościowym. Materiały oraz technologia użyte do produkcji zostały zaczerpnięte wprost z wymagającej branży samochodowej, w której normy produkcyjne oraz wytrzymałościowe znajdują się na bardzo wysokim poziomie. Klocki hamulcowe firmy Steinhof wyposażone są w specjalne siatki przymocowane do płytek nośnych, które wzmacniają ich strukturę i połączenie z materiałem ciernym. Specjalnie opracowany przez spółkę materiał charakteryzuje się stabilnym współczynnikiem tarcia oraz niskim zużyciem, co w znaczącym stopniu przekłada się na wydłużenie żywotności klocków.

– Wprowadzenie do oferty klocków hamulcowych do maszyn rolniczych to jedno z najważniejszych wydarzeń w 2020 roku w Steinhof. Dzięki pracom działu badawczo-rozwojowego oraz zbieraniu informacji z rynku opracowaliśmy rozwiązania, które charakteryzują się bardzo dobrą relacją jakości do ceny. Pierwsze partie klocków tego typu już zjechały z linii produkcyjnych. Mamy nadzieję, że oferta Steinhof w tym zakresie zyska uznanie polskich rolników – mówi Anna Michałków z działu marketingu Steinhof.

Źródło: Steinhof

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę