Steinhof i Elefant Rally Team pojawią się w Warszawie na 60. Rajdzie Barbórka 2022

Steinhof i Elefant Rally Team na 60. Rajdzie Barbórka 2022 Steinhof

Praktycznie każda dyscyplina sportu ma swoje kultowe obiekty i wydarzenia, w których udział jest wyróżnieniem. Tenisiści mają Wimbledon, piłkarze Camp Nou, a rajdowcy w Polsce start w Rajdzie Barbórka. W tym roku zgodnie z tradycją rajdowy sezon kończy się w Warszawie, gdzie pojawi się Elefant Rally Team wspólnie z firmą Steinhof.

Tradycyjnie epilog sezonu zaplanowano w Warszawie. Już 2-3 grudnia w Warszawie zawodnicy z całej Polski, a także z Europy wezmą udział w 60. Rajdzie Barbórka. Wśród zgłoszonych do rywalizacji zespołów znajduje się również Elefant Rally Team.

Powiązane firmy

Start w tym rajdzie jest zwieńczeniem bardzo udanego sezonu. Zbyszek Kotarba i Bartłomiej Męka odebrali w Centrum Olimpijskim trzy puchary, a także szarfy Rajdowych Mistrzów Polski. Dobrze zaplanowana strategia zaowocowała:

  • I miejscem w klasyfikacji generalnej 2WD w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski;
  • II Wicemistrzostwem Polski w klasyfikacji generalnej w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski;
  • II Wicemistrzostwem Polski w kategorii FIA 4 / J2 w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

W 60. Rajdzie Barbórka 2022 dobrze znany kibicom rajdowym skład – Zbyszek Kotarba i Bartłomiej Męka zasiądzie w kultowym biało-czerwonym BMW E30 318. Jest to piękne zwieńczenie pasjonującego sezonu w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Steinhof_Elefant Rally_Team Steinhof

Choć Rajd Barbórka jest jednym z najkrótszych rajdów w Polsce, cieszy się on dużym zainteresowaniem zawodników i kibiców. Przez kilkadziesiąt godzin Warszawa żyje rywalizacją na odcinkach specjalnych zlokalizowanych na terenie Bemowa, Toru Służewiec oraz w ścisłym centrum Warszawy na kultowej ulicy Karowej. Powoli tradycją staje się również ceremonia startu imprezy w Pruszkowie, a także wizyta na Autodromie Słomczyn.

Każdy, nawet drobny błąd zmniejsza nasze szanse na dobry wynik i wizytę na ulicy Karowej pod koniec ostatniego dnia rajdu w Ramach Kryterium Asów. Dlatego sprawne i wydajne hamulce, dobre opony, a do tego szybka, ale strategiczna jazda są kluczem do sukcesu w Rajdzie Barbórka.

Finał rajdowego sezonu w Polsce może być tylko jeden! Start w Rajdzie Barbórka to ogromny przywilej i jednocześnie niemal obowiązek załogi. W ten sposób mamy okazję podziękować naszym partnerom, czyli firmie Steinhof za ogromne wsparcie podczas każdego wspólnego startu. W tym sezonie zrealizowaliśmy wszystkie sportowe cele w HRSMP! Jesteśmy dumni, ponieważ z roku na rok jesteśmy coraz bardziej konkurencyjni. Teraz przed nami start w Rajdzie Barbórka. Jest to doskonały moment do uściśnięcia dłoni o zrobienia sobie zdjęcia z kibicami. Cieszymy się, że w tym czasie namiot Elefant Rally Team pęka w szwach, a pocztówki z logiem Steinhof są rozchwytywane. Jako kierowca ze swoim pilotem Bartkiem zrobię wszystko, żeby cieszyć kibiców jazdą. Mam nadzieję, że spotkamy się na ulicy Karowej i na mecie Rajdu Barbórka!

Mówi Zbyszek Kotarba z Elefant Rally Team.

Źródło: Steinhof

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę