Starter24 zmienia się w ARC Europe Polska

Starter24 zmienia się w ARC Europe Polska ARC Europe
8.6.2021

ARC Europe, największy europejski dostawca car assistance konsoliduje swoje oddziały pod wspólną marką – ARC Europe.

ARC Europe stawia dzisiaj kolejny krok milowy w procesie konsolidacji, który rozpoczął się w 2016 roku od przejęcia 100% udziałów w firmach assistance w Polsce, Francji i Rosji oraz uruchomienia działalności brokerskiej (ARC Europe insurance brokerage). Z początkiem czerwca Spółki w Polsce i Francji zaczynają działać pod wspólną marką – ARC Europe. W związku z tym, Starter24 zmienia nazwę na ARC Europe Polska.

Ostatnie lata były dla ARC Europe okresem sukcesów w zakresie wdrażania jednej platformy, która obejmuje usługi assistance w segmencie producentów/importerów samochodów (OEMy), ofertę assistance dla elektromobilności i dostarczanie usług opartych o dane, takich jak bCall, eCall, SVT (Stolen Vehicle Tracking) czy przewidywanie i zapobieganie awariom. Powstanie Grupy zatrudniającej 700 osób, z oddziałami w 5 krajach to naturalna ewolucja firmy jako dostawcy jednej platformy mobilności dla branży motoryzacyjnej.

ARC Europe rozpoczęło proces transformacji, wykorzystując istniejące zasoby dla poprawy konkurencyjności i zapewnienia cyfrowych doświadczeń dla klientów z segmentu B2B oraz partnerów B2B2C. Do zespołu dołączyli również analitycy danych i programiści, dzięki czemu firma poszerzyła swoje kompetencje o nowe umiejętności. Pozwoliło to na stworzenie oferty usług connected cars zwiększających bezpieczeństwo na drodze oraz proaktywne rozwiązania assistance oparte na komunikatach i alertach z samochodu.

– Obecna sytuacja pandemiczna jest wyzwaniem dla naszej branży, ale zmotywowała nas także do realizacji niezwykle ważnych strategicznych inwestycji w obszarze usług EV i connected car oraz naszych rozwiązań pozytywnego assistance, opartego na analizie danych, przewidywaniu i zapobieganiu awariom – mówi Stefano Sarti, Dyrektor Zarządzający ARC Europe. – Plany strategiczne, których realizację rozpoczęliśmy w 2016 roku, stają się dziś naszą nową normalnością. Działamy jako dostawca jednej platformy, dzięki czemu rozwijamy naszą współpracę z producentami/importerami samochodów (OEMy). Podejmujemy nowe działania z innymi podmiotami w zakresie ekosystemu mobilności, takimi jak najwięksi dealerzy, dostawcy części zamiennych, firmy ubezpieczeniowe i leasingowe czy dostawcy infrastruktury w branży mobilności. To sprawia, że z naszą pomocą oni także mogą wdrażać zmiany w swoich firmach – dodaje Stefano Sarti.

To również nowy rozdział w historii Starter24. W ciągu ostatnich 20 lat Starter24 przeszedł długą drogę od lokalnej firmy oferującej usługi assistance do jednego z liderów rynku działającego w ramach międzynarodowej Grupy. – To wielki krok dla ARC Europe Polska oraz naszych partnerów biznesowych. Dzięki temu wzmocnimy nasz rozwój na polskim rynku i będziemy w pełni rozpoznawalni jako część międzynarodowego koncernu wspieranego przez największe europejskie automobilkluby – wyjaśnia Marek Zefirian, CEO ARC Europe Polska.  – Zwiększy to nasze możliwości inwestycyjne oraz pozwoli czerpać korzyści
z synergii, jakie Grupa stworzy w ramach zróżnicowanej struktury. Wierzymy, że dzięki wspólnej tożsamości będziemy w stanie szybciej i sprawniej reagować na nowe wyzwania biznesowe i zmieniające się potrzeby Partnerów i Klientów –
podkreśla Marek Zefirian.

Obecne wymagania stawiane ARC Europe przez partnerów B2B pokazują, jak ważne jest przyłączanie się do całego ekosystemu aftersales. Wspólna marka jest pierwszym krokiem do tego, by partnerzy strategiczni utożsamiali ARC Europe jako dostawcę jednej globalnej platformy.

Źródło: ARC Europe

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę