Stacje Kontroli Pojazdów ogłaszają strajk

Stacje Kontroli Pojazdów ogłaszają strajk PISKP

PISKP ogłasza kolejny strajk. 29 września 2023 roku w Warszawie odbędzie się protest diagnostów.

Jak ogłasza PISKP w oficjalnej zapowiedzi protestu na swojej oficjalnej stronie internetowej:

Szanowni Państwo, zbliżają się wybory parlamentarne. Bez względu na to, która opcja polityczna wygra w październiku, organizujemy kolejny protest, żeby przypomnieć politykom, że kondycja branży badań technicznych pojazdów w Polsce stale się pogarsza. Mimo podejmowanych różnorodnych działań na wielu płaszczyznach, kierowania petycji, pism, organizacji protestów w różnych formach, wielokrotnych rozmów z decydentami, nagłaśniania problemu braku waloryzacji opłat za badania techniczne, politycy nie podejmują oczekiwanych przez branżę działań.

Przedsiębiorcy prowadzący SKP jadą już na oparach. Każdego dnia walczą o przetrwanie. Są już tym coraz bardziej zmęczeni. Nie chcą, żeby ich firmy upadły.

Nikt nie kwestionuje zasadności postulatów o potrzebie waloryzacji opłat za badania. Nikt też nie kwestionuje argumentów merytorycznych, które za tym przemawiają. Brak jest woli politycznej, czy też odwagi i odpowiedzialności, żeby te zmiany nastąpiły. 

Polityków nie przekonuje nawet to, że stale rosnące koszty powodują, że sytuacja przedsiębiorców staje się coraz trudniejsza. Stacje przestają być rentowne i część przedsiębiorców zmuszona jest je zamykać. Dalsze zamrożenie wysokości opłat za badania spowoduje, że z powodów ekonomicznych zamykane będą kolejne stacje.

We wrześniu, dwa tygodnie przed wyborami organizujemy protest centralny w Warszawie. Będzie to już 19 rocznica ogłoszenia rozporządzenia w sprawie wysokości opłat za badania. Plakaty są gotowe. Można je będzie zamawiać w biurze Izby. Będziemy także chcieli, żeby przedsiębiorcy powiesili na skp flagi.

Tak jak w zeszłym roku, manifestacja odbędzie się 29 września w Warszawie. Zbiórka o godz. 11.00 na Pasażu W. Szymborskiej vis a vis Dworca Warszawa Śródmieście, a następnie przemarsz ulicami: E. Platter, Wspólną oraz Chałubińskiego przed Ministerstwo Infrastruktury.

Liczymy na Państwa liczne przybycie! Niezależnie która opcja polityczna wygra wybory w październiku, musimy pokazać, że branża SKP nie może już dłużej czekać. Brak waloryzacji, brak działań polityków, doprowadzi tę branżę do upadku.

strajk_piskp_diagnosci_mapa
Planowana trasa przemarszu zaznaczona kolorem niebieskim

Źródło: PISKP

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę