Środek czyszczący do automatycznych skrzyń biegów

Środek czyszczący do automatycznych skrzyń biegów Bizol
24.11.2020

ATF Cleaner a50 z oferty firmy BIZOL to dodatek do skutecznego czyszczenia podczas płukania przekładni.

Olej przekładniowy na całe życie?

Żaden inny element samochodu nie potrzebuje tak wydajnego smarowania jak skrzynia biegów. Tę funkcję spełniają oleje przekładniowe, które zapewniają długą żywotność przekładni. W przypadku fabrycznego napełniania olejem przekładniowym wielu producentów obiecuje dożywotnią ochronę  układu. Jednak dożywotnia gwarancja uwzględnia tylko ograniczony czas eksploatacji pojazdu (od około ośmiu do dwunastu lat), a nie cały okres pracy skrzyni biegów. Ta optymistyczna projekcja ochrony środka smarnego zwykle prowadzi do problemów w rzeczywistości. Szarpana zmiana biegów w niskich temperaturach, ograniczone przenoszenie mocy i zwiększone zużycie paliwa zwykle wskazują na potrzebę wcześniejszej wymiany oleju w skrzyni biegów.

Jakie działanie ma zużyty olej przekładniowy?

Przyczyny i decydujące czynniki prowadzące do przedwczesnego starzenia to z jednej strony duże mechaniczne ścieranie kół zębatych i tarcz sprzęgła, z drugiej – obciążenia termiczne. Niekorzystne nawyki jazdy pogarszają również pozytywne właściwości smarne i lepkość w dłuższej perspektywie oraz przyspieszają proces starzenia oleju przekładniowego i samej przekładni. W przypadku pominięcia wymiany oleju ryzyko uszkodzenia skrzyni biegów jest wysokie i mogą być konieczne kosztowne naprawy. Z tych powodów olej przekładniowy należy wymieniać nie rzadziej niż co 150 000 do 180 000 kilometrów lub według opinii wielu mechaników nawet co 50 000 do 100 000 kilometrów.

Warsztaty i mechanicy używają dodatków czyszczących

Jednak prosta wymiana oleju w skrzyni biegów wiąże się z ryzykiem, że stare osady nie zostaną rozpuszczone i zanieczyszczą olej do wymiany. Zanieczyszczenie powoduje wówczas niepożądane skutki, takie jak przedwczesne pienienie i tworzenie się szlamu olejowego po wymianie oleju. Dlatego wiele warsztatów i mechaników stosuje przy wymianie oleju w automatycznych skrzyniach biegów wysokiej jakości dodatki czyszczące.

Wydłużona żywotność – mniejsze zużycie paliwa

BIZOL ATF Cleaner+ a50Środki czyszczące ATF, takie jak wysokiej jakości BIZOL ATF Cleaner + a50 doskonale spełniają to zadanie. Rozpuszczają stare osady i niezawodnie czyśczą skrzynię biegów, dzięki czemu stare pozostałości są wypłukiwane podczas wymiany oleju. Wydłuża to żywotność oleju przekładniowego i skrzyni biegów, poprawia zmianę biegów i zmniejsza zużycie paliwa.

Stabilna baza klientów dzięki doskonałej reputacji

Dzięki BIZOL ATF Cleaner + a50 warsztat może zaoferować najwyższej klasy usługę, która będzie  szeroko znana, przysporzy satysfakcji klientów i poszerzy lub skonsoliduje bazę klientów. Używanie odpowiedniego oleju przekładniowego firmy BIZOL pozwoli zdobyć punkty za długie okresy międzyobsługowe i płynną pracę.

Źródło: BIZOL

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę