Sprzęgła 2017/2018 – nowy katalog Valeo

Valeo
27.10.2017

Katalog przedstawia pełną ofertę Valeo Service, na którą składa się przeszło 3000 elementów przeniesienia napędu, w tym zestawów sprzęgłowych, dwumasowych kół zamachowych, łożysk oraz części montażowych – do samochodów osobowych i pojazdów dostawczych.

Od Volkswagena Golfa I po najnowszy model Mercedesa klasy A lub Citroena DS3 – oferta Valeo Service zapewnia jedno z największych w Europie pokryć dla parku samochodowego w zakresie sprzęgieł. Portfolio Valeo jest uzupełniane co roku o około 300 produktów. Obejmuje ono wszystkie innowacje technologiczne, jak dwumasowe koło zamachowe z wewnętrznym tłumieniem, łożyska CSC dla sekwencyjnych skrzyń biegów, Valeo Self-Adjusting Technology (SAT, 29 numerów katalogowych) oraz zestawy wysokowydajnych sprzęgieł HEC (80 numerów katalogowych), które opracowano specjalnie dla rynku wtórnego. SAT to rewolucyjna technologia wykorzystująca urządzenie kompensujące zużycie samoregulującej tarczy, natomiast HEC to trwałe połączenie usprawnionego zespołu obudowy oraz niskościernego materiału tarczy. Oba zapewniają stały, optymalny opór pedału w ciągu całego technicznego życia sprzęgła, a ich montaż nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi w przeciwieństwie do innych rozwiązań proponowanych przez rynek wtórny.

W sekcji „zastosowania” czytelnie przestawiono, które referencje Valeo pasują do konkretnych specyfikacji samochodów (wg silnika, skrzyni biegów i innych danych). Gamy produktów Valeo są identyfikowane za pomocą specjalnych piktogramów: tradycyjne zestawy dwuczęściowe, trzyczęściowe z mechanicznymi łożyskami, dwumasowe koła zamachowe i zestawy KIT4P, a także nowe trzyczęściowe zestawy z CSC, KIT4P z CSC oraz FullPACK DMF.

Rozwiązanie „wszystko w jednym” FullPACK DMF obejmuje dwumasowe koło zamachowe, tarczę sprzęgła, pokrywę i łożysko (mechaniczne lub hydrauliczne) w jednym pudełku, co zapewnia idealne dopasowanie elementów, czyniąc identyfikację i dobór naprawdę łatwiejszymi. Odnosząca sukcesy paleta 60 produktów szybko się rozrośnie, gdy w grudniu 2017 na rynek europejski wprowadzone zostanie przeszło 18 nowych numerów referencji.

Poza listą zastosowań katalog obejmuje kilka przydatnych sekcji pomagających w identyfikacji odpowiednich części i ich kombinacji: crossowanie numerów OE i Valeo, przewodnik nabywcy ze szczegółową charakterystyką techniczną, 45 stron wysokiej rozdzielczości przednich i tylnych ujęć łożysk, pozwalających sprawdzić punkty mocowania i dokonać prawidłowego wyboru.

Źródło: Valeo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę