Solera nabyła udziały CAP Automotive

1.12.2014

Solera Holdings, Inc (właściciel Audatex i AUTOonline ) nabyła pod koniec listopada br. 100% udziałów w firmie CAP Automotive.

CAP Automotive jest wiodącym dostawcą wyceny pojazdów (także w czasie rzeczywistym), wartości rezydualnych oraz specyfikacji dla nowych i używanych samochodów w Wielkiej Brytanii.
Rozwiązania CAP Automotive zapewniają przejrzystość wartości transakcyjnych w obrocie pojazdami używanymi dla całego rynku , w szczególności wspierają zarówno kupujących jak i sprzedających w podejmowaniu trafnych decyzji biznesowych.
Akwizycja ta pozycjonuje CAP Automotive jako unikalnego dostawcę w Wielkiej Brytanii, oferującego dane obejmujące: specyfikację i wycenę pojazdu jego koszty naprawy oraz całkowity koszt eksploatacji samochodów - TCO. W ujęciu rocznym, CAP Automotive przetwarza ponad 18 milionów transakcji wycen.

Firma CAP Automotive stworzyła zintegrowane, długoterminowe relacje z czołowymi dealerami samochodowymi, firmami finansowymi, domami aukcyjnymi, firmami zarządzającymi flotami i producentami części w Wielkiej Brytanii. Klientami CAP Automotive jest 400 spośród 535 największych grup dealerskich, 100% głównych banków finansujących zakup pojazdów, 100% największych flot samochodowych oraz firm kredytowych i leasingowych.

Solera jest wiodącym dostawcą oprogramowania i usług wspierających zarządzaniem procesami w firmach z globalnego rynku ubezpieczeń. Działa w ponad 70 krajach na sześciu kontynentach.
W skład grupy Solera wchodzą między innymi takie firmy jak: Audatex, HPI i CAP Automotive w Wielkiej Brytanii; Informex w Belgii i Grecji; Sidexa we Francji; ABZ i Market Scan w Holandii; Hollander obsługujący rynek recyklingu pojazdów w Ameryce Północnej; AUTOonline wspierający zagospodarowanie ‘pozostałości’ po szkodach całkowitych w wielu krajach Europy i Ameryki Łacińskiej; IMS zapewniający weryfikację usług medycznych; Explore zapewnianiający analizy danych dla ubezpieczycieli majątkowych i osobowych w USA.

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę