SiliconAuto będzie projektował i sprzedawał nowoczesne półprzewodniki dla przemysłu motoryzacyjnego

SiliconAuto będzie projektował i sprzedawał półprzewodniki SiliconAuto

Stellantis i Hon Hai Technology Group ogłosiły utworzenie SiliconAuto – spółki, która od 2026 roku będzie zajmować się projektowaniem i sprzedażą gamy najnowocześniejszych półprzewodników dla branży przemysłu motoryzacyjnego, w tym dla Stellantis.

Spółka joint venture łączy możliwości rozwojowe Foxconn i specjalistyczną wiedzę w dziedzinie ICT z dogłębną wiedzą Stellantis na temat różnorodnych potrzeb mobilności na świecie. SiliconAuto zapewni swoim klientom półprzewodniki zaprojektowane specjalnie dla sektora motoryzacyjnego, potrzebne do obsługi rosnącej liczby sterowanych komputerowo modułów i funkcji, które są szczególnie ważne w pojazdach elektrycznych.

Produkty SiliconAuto mają wspierać przyszłe zapotrzebowanie Stellantis, Foxconn i innych klientów na półprzewodniki. Obejmuje to też STLA Brain, nową architekturę elektryczno-elektroniczną i programową Stellantis z pełnymi możliwościami aktualizacji over-the-air (OTA).

Stellantis będzie mógł korzystać ze stałych dostaw podstawowych komponentów, co ma kluczowe znaczenie dla szybkiej transformacji oprogramowania naszych produktów. Naszym celem jest produkowanie pojazdów, które idealnie łączą się z codziennym życiem naszych klientów i zapewniają wiodące w swojej klasie osiągi, nawet wiele lat po zjechaniu z linii montażowej. Dzięki temu wspólnemu przedsięwzięciu możemy tworzyć innowacje stworzone specjalnie z myślą o efektywnym partnerstwie.

– powiedział Ned Curic, dyrektor ds. technologii w Stellantis

Czeka nas przyszłość niezwykłej mobilności elektrycznej, opartej na możliwościach pionowej integracji i zasobach, które SiliconAuto zapewnia naszym partnerom. Energia uzyskana dzięki tej współpracy pozwoli naszym klientom stać się bardziej konkurencyjnymi. Spółka SiliconAuto będzie miała siedzibę w Holandii. W skład zespołu zarządzającego wchodzi kadra kierownicza obu partnerów-założycieli. Stellantis zapewni SiliconAuto niezbędną wiedzę specjalistyczną, aby zaoferować zdolności wymagane przez przyszłe pojazdy elektryczne i platformy pojazdów z różnym rodzajem zasilania.

– powiedział Jerry Hsiao, dyrektor ds. produktu Foxconn

Spółka SiliconAuto będzie miała siedzibę w Holandii. W skład zespołu zarządzającego wchodzi kadra kierownicza obu partnerów-założycieli. Stellantis zapewni SiliconAuto niezbędną wiedzę specjalistyczną, aby zaoferować zdolności wymagane przez przyszłe pojazdy elektryczne i platformy pojazdów z różnym rodzajem zasilania.

Źródło: SiliconAuto

 

 

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę