Seminaria SKP 2019

sitk
17.1.2019

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie zaprasza do uczestnictwa w seminariach związanych z systemem badań technicznych pojazdów, które odbędą się w marcu i kwietniu 2019 r. Tematem seminarów jest „Bezpieczne i efektywne prowadzenie SKP w obliczu nadchodzących zmian”.

W trakcie spotkań omówione zostaną następujące zagadnienia:

 1. Rządowe plany związane z wdrożeniem przepisów UE dotyczące funkcjonowania SKP.
 2. Badanie techniczne ADR krok po kroku - prezentacja fragmentów materiału filmowego.
 3. Dodatkowe badanie techniczne (VAT, PIT, CIT) po nowelizacji przepisów podatkowych, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2019 r.
 4.  Dodatkowe badanie techniczne pojazdu w zakresie:
  a) spełnienia wymagań technicznych stawianych taksówce,
  b) po demontażu atrybutów związanych z taksówką,
      – jak poprawnie sporządzić zaświadczenie; materiał opracowany z uwzględnieniem najnowszych uwarunkowań prawnych, także w oparciu o sporządzoną opinię prawną.
 5. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem dozorowym (w tym różnice pomiędzy pojazdami uczestniczącymi w wypadkach a w których stwierdzono jedynie usterki).
 6. Wyposażenie SKP – certyfikacja i legalizacja urządzeń oraz archiwizacja danych w obecnym i przyszłym stanie prawnym (Dyrektywa 2014/45/UE a prawo o ruchu drogowym); materiał przygotowany przez CARTEC K. Wiśniewski B. Nowak spółka jawna.
 7. Centralna Ewidencja Pojazdów – wprowadzone i planowane zmiany w zakresie funkcjonowania CEPiK 2.0 po 30 listopada 2018 r.  
 8. Prowadzenie dokumentacji na stacji kontroli pojazdów w oparciu o zespół kryteriów programu SKP PRO – dotyczy wprowadzonych zmian, w tym korekty dokonanych wpisów, anulowanie badania technicznego – przypadki i zasady anulowania badań technicznych w prowadzonym rejestrze i w Centralnej Ewidencji Pojazdów.
 9. Elektroniczne zatrzymanie dowodu rejestracyjnego przez organ kontroli ruchu drogowego a dodatkowe badanie techniczne w SKP – zasady postępowania.
Reklama

Kartę zgłoszeniową można pobrać na stronie https://www.dlid.pl/images/pdf/szkolenia/SEM-SKP-2019---Karta-zgoszeniowa-i-Harmonogram.pdf.

Seminaria zostaną zorganizowane w marcu i kwietniu 2019 r. przy współudziale "SUNRISE" P.H.U. Grzegorz  Krzemieniecki  z  Łodzi i CARTEC K. Wiśniewski B. Nowak spółka jawna z Katowic.

Reklama

Źródło: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę