Rozwój Distrigo w Polsce i wprowadzenie do „Oferty 360 stopni” części zamiennych innych producentów

Rozwój Distrigo w Polsce Groupe PSA
19.11.2020

Distrigo – należący do Grupy PSA dystrybutor części zamiennych i innych produktów motoryzacyjnych intensywnie rozwija się na międzynarodową skalę, a w Polsce systematycznie rozszerza swoją ofertę wielomarkowych części zamiennych.

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania klientów związane z obsługą posprzedażną, Distrigo rozwija w Polsce swoją kompleksową ofertę, tzw. „Ofertę 360 stopni”, która skierowana jest do warsztatów serwisujących samochody różnych marek i w różnym wieku, niezależnie od zasobności portfela ich właścicieli.

Reklama

Od dłuższego czasu klienci profesjonalni DISTRIGO mogą więc zaopatrywać się w:

a)    Oryginalne Części Zamienne do samochodów produkowanych przez Grupę PSA – Peugeot, Citroën, DS i Opel, b)    Części EUROREPAR – 60 grup produktowych do samochodów różnych marek w wieku od 3 lat, c)    Części Regenerowane – pozwalające w rozsądnych kosztach dokonać szeregu napraw mechanicznych samochodów produkcji Grupy PSA.

Od 17 listopada jako czwarty element „oferty 360 stopni” wprowadzona została do sprzedaży gama Części Innych Producentów. To efekt współpracy Grupy PSA z kilkoma renomowanymi producentami części zamiennych przeznaczonych głównie do obsługi eksploatacyjnej i prostych napraw mechanicznych samochodów różnych marek.

W ramach tej współpracy DISTRIGO w swojej szerokiej ofercie proponuje takie rodziny Części Innych Producentów, jak:

Reklama

a)    Pióra wycieraczek SWF dostarczane przez VALEO, b)    Różne rodzaje filtrów PURFLUX dostarczane przez SOGEFI, c)    Elementy układów hamulcowych TRW dostarczane przez ZF Groupe, d)    Zestawy rozrządu oraz wybrane części układów zawieszenia i kierowniczego z oferty SKF.

Na początku dostępnych będzie pięć gam towarowych, a trzy kolejne zostaną wprowadzone w pierwszym półroczu 2021 roku. Będą to sprzęgła, świece i amortyzatory.

Łącznie Distrigo zaoferuje blisko 10 tys. artykułów od producentów części zamiennych, które pokryją ponad 75% zapotrzebowania warsztatów naprawczych, uzupełniając w ten sposób pozostałe elementy zróżnicowanej oferty.

Ponadto Distrigo oddaje też do dyspozycji niezależnych warsztatów samochodowych narzędzie niezbędne do efektywnej sprzedaży części – Serwis Box Multi-Brand, czyli nowy elektroniczny katalog wielomarkowych części zamiennych, który jest już dostępny w Polsce. Serwis Box Multi-Brand jest równie prosty w obsłudze jak inne ogólnodostępne serwisy tego typu istniejące na rynku. Strona zawiera niezbędne informacje, działa sprawnie i oferuje wiele przydatnych funkcji. Pozwala na łatwe i szybkie znalezienie właściwej części, odpowiedniej metody naprawy i przygotowanie wyceny za pomocą kilku kliknięć. Wersja katalogu na urządzenia mobilne pojawi się na początku 2021 roku.

Źródło:Groupe PSA

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę