Rozwój aplikacji KYB Suspension Solutions

KYB

KYB Europe odnotowało ponad 10 000 pobrań mobilnej aplikacji KYB Suspension Solutions App, która została uruchomiona w listopadzie 2017 roku. Najbardziej popularna jest w Hiszpanii – 21% użytkowników, następnie w Wielkiej Brytanii – 19% oraz we Włoszech – 10%.

Aplikacja powstała z myślą o wsparciu codziennej pracy mechaników i warsztatów. Dostępna jest do pobrania bezpłatnie ze sklepu App Store i Google Play.

Aplikacja spełnia następujące funkcje:

  1. Pomaga mechanikom uświadomić klientów, o konieczności wymiany zużytych bądź uszkodzonych elementów zawieszenia – jako kluczowych dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Za jej pośrednictwem mechanik może wysłać kierowcy wiadomość tekstową z informacją o zidentyfikowanych uszkodzeniach w układzie zawieszenia jego pojazdu, oraz elementach zakwalifikowanych do wymiany. Dodatkowo wraz z informacjami wysyłane są linki do filmów, przedstawiających zagrożenie i ryzyko związane z eksploatacją zużytych amortyzatorów, sprężyn zawieszenia oraz elementów montażowych.
  2. Przedstawia kompletną naprawę, którą warsztat przeprowadził w pojeździe klienta. Za pośrednictwem aplikacji można bezpłatnie wysłać wiadomość tekstową do kierowcy wraz z załączonymi zdjęciami zarówno przed jak i po wykonaniu usługi.

Daje mechanikom nieograniczony dostęp do instrukcji montażowych, pozwalających na prawidłowe wykonanie prac naprawczych. Za pośrednictwem aplikacji mechanik dostaje również dostęp i możliwość obejrzenia dedykowanych i dostępnych dla danego pojazdu filmów instruktażowych.

Więcej na stronie www.kyb-europe.com

Źródło: KYB

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę