Regenerowane kompresory klimatyzacji do samochodów elektrycznych

Regenerowane kompresory klimatyzacji do aut elektrycznych BORG Automotive
10.5.2022

Asortyment kompresorów klimatyzacji duńskiego producenta BORG Automotive oferuje dystrybutorom niemal pełne pokrycie rynku. Portfolio oferuje pokrycie dla 97%  wszystkich pojazdów w Europie – w tym dla rosnącej liczby kompresorów klimatyzacji do pojazdów elektrycznych. Wiele z nich jest dostępnych na rynku części zamiennych wyłącznie od BORG Automotive.

BORG Automotive jest jednym z niewielu producentów na świecie, którzy są w stanie regenerować elektryczne kompresory klimatyzacji. Firma wcześnie zauważyła, że e-mobilność stała się wymogiem przyszłości i zainwestowała w niezbędne technologie. Przeanalizowane zostały protokoły komunikacyjne pomiędzy kompresorem a jednostką sterującą silnika w różnych pojazdach oraz przeprowadzono proces inżynierii wstecznej dla systemu zasilania i wewnętrznych konstrukcji elektrycznych kompresorów.

Firma BORG Automotive opracowała dedykowane testery, które są stale unowocześniane, aby spełnić wymagania dotyczące testowania nowych modeli kompresorów i upewnić się, że wszystkie elementy działają jak oryginalne. Ponadto firma stworzyła własne, stanowiska produkcyjne  zapewniające ochronę przed ładunkami elektrostatycznymi dla wszystkich wrażliwych części kompresorów.

W rezultacie firma BORG Automotive jest obecnie jedynym dostawcą na rynek wtórny regenerowanych sprężarek klimatyzacji do różnych pojazdów elektrycznych. Na przykład, sprężarka klimatyzacji dla Mercedes-Benz B-klasa z napędem elektrycznym (od 2014) i Smart Fortwo z napędem elektrycznym (od 2011). Albo sprężarka klimatyzacji do Nissana Leaf (z 2013 r.). Wreszcie, BORG Automotive dostarcza jedyne na rynku wtórnym rozwiązanie dla 1,6-litrowych hybryd plug-in Kia Niro i Hyundai Ioniq (od 2016 r.).

18 numerów części dla 3,8 mln pojazdów

Wymienione zastosowania w pojazdach, objęte 3 numerami katalogowymi, stanowią przykład wielu elektrycznych kompresorów, które firma BORG Automotive dodała do swojej oferty w ramach stałej obserwacji rynku. Obecnie w ofercie BORG Automotive znajduje się 18 elektrycznych kompresorów klimatyzacji, które łącznie występują w około 3,8 mln pojazdów w Europie. Kolejne numery części zostaną wprowadzone w tym roku.

Wysoka jakość jest gwarantowana zawsze, ponieważ przy regeneracji konwencjonalnych, jak i elektrycznych kompresorów klimatyzacji, firma pracuje wyłącznie na oryginalnych core’ach OE, które są przywracane do stanu jak nowe w europejskich zakładach produkcyjnych certyfikowanych zgodnie z normą jakości ISO 9001:2015.

– Naszą ambicją zawsze było oferowanie rynkowi wtórnemu szerokiej gamy produktów w jakości odpowiadającej OE –  wyjaśnia Ivan Mikkelsen, Dyrektor Handlowy w BORG Automotive. – Aby sprostać tym aspiracjom, nieustannie pracujemy nad poznawaniem nowych technologii i udostępnianiem ich dystrybutorom, wyprzedzając dzięki temu innych producentów części regenerowanych lub dostawców części zamiennych. Udało nam się to bardzo dobrze w przypadku elektrycznych sprężarek klimatyzacji - jak również w przypadku wielu innych elektrycznych części zamiennych z naszych łącznie ośmiu grup produktów.

Dzięki europejskiej produkcji, silnemu łańcuchowi dostaw i czterem magazynom z expresowymi wysyłkami wszystkie kompresory klimatyzacji BORG Automotive są zawsze szybko dostępne. Są one napełniane odpowiednim olejem w miejscu produkcji i dostarczane w stanie gotowym do instalacji. Większość z nich jest dostarczana z uszczelkami typu O-ring. Jak w przypadku wszystkich części zamiennych BORG Automotive, obowiązuje dwuletnia gwarancja bez limitu kilometrów.

Źródło: BORG Automotive

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę