Produkt nominowany: Reflektory Hella – Matrix LED z laserem w BMW z serii 5

Reflektory Hella – Matrix LED z laserem Hella
5.7.2021

Kategoria w konkursie: części i akcesoria motoryzacyjne

 

Precyzyjna emisja światła i nieoślepiające światła drogowe

Indywidualnie sterowane elementy matrycy zapewniają niezwykle precyzyjną i wysoce zmienną emisję światła do oświetlenia drogi. Tym samym zapewniają lepszą widoczność w ciemności.

Kolejną funkcją reflektora z technologią matrycową jest umożliwienie maskowania pojazdów jadących z przodu i nadjeżdżających z naprzeciwka. Jest to kontrolowane za pomocą nieoślepiającego asystenta świateł drogowych (BMW Selective Beam). W tym trybie reflektory zapewniają kierowcy światła drogowe nawet wtedy, gdy inne pojazdy znajdują się w zasięgu ich oświetlenia. W ciągu ułamków sekundy pojazdy te zostają zamaskowane.

W topowym wariancie ze światłem laserowym HELLA, oprócz modułu matrycowego LED, wbudowała w reflektor także dynamiczny laser. Działa to także w przypadku segmentów częściowo przyciemnionych, a następnie rozszerza obszar już oświetlony przez światła mijania. W ten sposób wspomaga typowy zakres oświetlenia świateł mijania i nadal redukuje olśnienie innych użytkowników drogi. Charakterystyczny niebieski element stylizacyjny w reflektorze identyfikuje wyposażenie premium z laserowym źródłem światła. Zarówno w adaptacyjnych reflektorach LED, jak i reflektorach laserowych kierunkowskazy są integralną częścią elementów świateł do jazdy dziennej.

HELLA Polska Sp. z o.o.
al. Wyścigowa 6, 02-681 Warszawa
tel. +48 22 514 17 60
infolinia Hella Gutmann: 800 42 55 66
www.hella-gutmann.com

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę