Produkt nominowany: OSRAM Night Breaker H7 LED

Produkt nominowany: OSRAM Night Breaker H7 LED OSRAM
4.7.2022

Kategoria w konkursie: części i akcesoria motoryzacyjne

Retrofity Night Breaker H7 LED są pierwszymi zamiennikami diodowymi świateł mijania, które zostały dopuszczone do stosowania na drogach w Niemczech, Austrii, Chorwacji i Słowenii, a od grudnia 2021 roku pierwsze samochody z lampami tej serii jeżdżą także po polskich drogach.

Retrofity zapewniają bardzo wysoką temperaturę barwową (wynoszącą 6000 kelwinów) i do 220% większą jasność w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112. Są także do 5 razy trwalsze w porównaniu z żarówkami halogenowymi. Badania przeprowadzone przez Instytut Transportu Samochodowego dowodzą, że zastosowanie Night Breaker LED polepsza parametry oświetlenia drogi za pomocą świateł mijania pojazdu w stosunku do żarówek halogenowych, które były wcześniej zainstalowane w reflektorach, jednocześnie nie powodując nadmiernego olśnienia innych uczestników ruchu.

Firma OSRAM jest pionierem, jeśli chodzi o dopuszczenie do stosowania retrofitów LED w wielu krajach europejskich, m.in. w Polsce, gdzie wraz z innymi producentami oświetlenia prowadzi działania na rzecz szeroko dostępnej legalizacji samochodowych źródeł LED.

 

Osram Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa
tel. 22 376 57 00
www.osram.pl/am
logo OSRAM

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę