Polscy eksporterzy na targach we Frankfurcie

Maciej Blum
16.9.2016

Ponad 100 polskich przedsiębiorców uczestniczyło w spotkaniu z Kierownictwem Departamentu Polityki Eksportowej MR. Zaprezentowano nowy model wsparcia eksportu oraz założenia programu promocji części samochodowych i lotniczych. Targi odbywają się w dniach 13-17 września we Frankfurcie.

Targi Automechanika dotyczące techniki motoryzacyjnej są jednym z większych branżowych wydarzeń w Europie, podczas których swoją ofertę prezentuje się na nich 4 700 wystawców z 168 krajów, w tym z Polski.

W latach 2017-2019 udział w targach będzie częścią Branżowego programu promocji części samochodowych i lotniczych, który resort realizuje w ramach programu Inteligentny Rozwój. Pozwoli przedsiębiorcom na uzyskanie dofinansowania i kosztów poniesionych na promocję za rynkach zagranicznych.

Udział w targach umożliwi zacieśnianie relacji polskich przedsiębiorców z organizatorami wydarzenia. Ułatwi także przyszłą współpracę z Realizatorem Branżowego programu, który zostanie wkrótce wybrany.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę