Połączenie zrównoważonego rozwoju i jakości: nowe produkty higieniczne w naturalnym kolorze

Nowe produkty higieniczne w naturalnym kolorze Tork

Jakość ma nowy kolor. Tork, marka Essity, wprowadza do sprzedaży miękkie i wydajne ręczniki do rąk oraz papier toaletowy wykonane w 100% z włókien pochodzących  z recyklingu. Są dowodem na to, że jakość i zrównoważony rozwój nie muszą się wykluczać. Produkty Tork w naturalnym kolorze zapewniają gościom wspaniałe wrażenia w łazienkach, jednocześnie ułatwiając menedżerom zrównoważone zarządzanie higieną.

Każdy miał zapewne okazję korzystać z brązowych ręczników papierowych lub papieru toaletowego. Były szeroko dostępne, ale nie zdobyły uznania użytkowników – niezbyt chłonne, szorstkie dla skóry sprawiały wrażenie produktów o niskiej jakości. Przyszedł czas na zmiany. Marka Tork, lider innowacji udowadnia, że zrównoważony rozwój i jakość mogą iść w parze. Tak powstała linia produktów Tork w naturalnym kolorze – przyjemne w dotyku i wydajne ręczniki do rąk oraz papier toaletowy wykonane w 100% z włókien pochodzących z recyklingu to kolejny krok w stronę gospodarki o obiegu zamkniętym.

Miękkie i zrównoważone produkty do łazienek

Tork od wielu lat wykorzystuje w produkcji wysokiej jakości przetworzone materiały. Jednak jak podkreśla Tomas Gandemo, Global Brand Innovation Manager marki: - Włókna pochodzące  z recyklingu – te jaśniejsze i o lepszych właściwościach, np. papier biurowy i gazety - stały się zasobem deficytowym. Coraz więcej osób pracuje w domu, firmy zużywają mniej papieru. W efekcie podaż papieru makulaturowego jest mniejsza. Dlatego musieliśmy znaleźć alternatywne rozwiązanie. 

Marka wykorzystała moment globalnego rozwoju handlu elektronicznego, przez który wzrosła liczba zużywanych pudeł kartonowych. I tak opakowania z recyklingu stały się jednym ze źródeł alternatywnych włókien w produkcji Tork, co umożliwiło stworzenie produktów w naturalnym kolorze. Charakteryzują się one tą samą miękkością i jakością, co podobne produkty w jakości Tork Advanced. 

- Klienci nie muszą już wybierać między zrównoważonym rozwojem a wydajnością. Rodzina produktów Tork w naturalnym kolorze to doskonały wybór dla tych, którzy angażują się w ochronę środowiska, nie rezygnując jednak z wysokiej jakości – mówi Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager, Tork.

Przeznaczone do łazienek produkty Tork w kolorze naturalnym są kompatybilne z Tork PaperCircle – pierwszą na świecie usługą recyklingu ręczników papierowych. Z tego innowacyjnego rozwiązania korzystają przedsiębiorstwa, które chcą tworzyć gospodarkę o obiegu zamkniętym. Zbieranie i przetworzenie zużytych ręczników papierowych w nowe produkty pozwala zamienić odpady w zasoby. Tork PaperCircle pomaga firmom osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, zmniejszyć ilość odpadów nawet o 20%[1] i ograniczyć emisję CO2 o co najmniej 40%[2].

Pracownicy biurowi i goście doceniają zrównoważone produkty

Nowe ręczniki do rąk i papier toaletowy to łatwy sposób, aby pokazać pracownikom, gościom i odwiedzającym, że zrównoważony rozwój jest priorytetem dla firmy, która przyjmuje cyrkularny model biznesowy. W badaniu[3] 83% pracowników biur i gości restauracji przyznaje, że oferowanie ręczników papierowych w naturalnym kolorze, wykonanych w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, to dobry sposób na okazanie zaangażowania firmy w ochronę środowiska. 87% podoba się pomysł recyklingu produktów jednorazowego użytku (np. kartonów) w celu produkcji ręczników papierowych. 85% pracowników biurowych będzie używać papieru toaletowego w naturalnym kolorze tylko wówczas, gdy utrzyma jakość dotychczas stosowanego produktu.

Nowy asortyment Tork stanowią rozwiązania w 100% wykonane z włókien pochodzących z recyklingu. 30–50% pochodzi ze zużytych kartonów z tektury falistej. Natomiast pozostała część z innych odzyskanych włókien, takich jak papier biurowy. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty FSC i EU Ecolabel. Tomas Gandemo podkreśla, że w nadchodzących latach na rynek zostanie wprowadzonych więcej wysokiej jakości produktów w naturalnych kolorach.

Wszystkie wkłady Tork w naturalnym kolorze, dostępne w sprzedaży już od początku roku, pasują do istniejących systemów dozowania marki. Są to:

  • Tork Matic® ręcznik w roli naturalny,
  • Tork Xpress® miękki ręcznik Multifold (w składce wielopanelowej) naturalny,
  • Tork papieru toaletowy Mid-size bez gilzy naturalny,
  • Tork Mini Jumbo papier toaletowy naturalny.
[1] Na podstawie wyników uzyskanych od klientów pilotażowych Tork PaperCircle® w Niemczech i Holandii
[2] Na podstawie oceny cyklu życia dla Europy, w której uwzględniono unikane procesy, przeprowadzonej przez Essity i zweryfikowanej przez IVL, Szwedzki Instytut Badań nad Środowiskiem Ltd, 2017
[3] Badania użytkowników przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji wśród pracowników biurowych i gości restauracji w kwietniu 2022 r.

Źródło: Tork

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę