Ozonator M-MX z certyfikatem biobójczości
Marelli Aftermarket Poland Sp z o.o. informuje o zarejestrowaniu Ozonatora MX-4000 i wytwarzanego przezeń ozonu jako produktu biobójczego.
Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej 2023/1078 od dnia 1.07.2024 r. ozon został zarejestrowany na terenie UE jako substancja aktywna.
W związku z tym każdorazowe wprowadzenie do obrotu produktów wytwarzających ozon wymaga posiadania niezbędnego pozwolenia. Produkt Marelli, zarejestrowany pod nr nr 9853/24, pozwala na legalne użytkowanie i odkażanie pojazdów oraz pomieszczeń zgdonie z najnowszym rozporządzeniem.
Marelli od lat promuje metodę ozonowania jako jedną z najbardziej skutecznych i zaleca ją co roku w ramach przeglądu układu klimatyzacji.
Zgodnie z informacją ze strony internetowej firmy Marelli Aftermarket czytamy: układ klimatyzacji nie jest bezobsługowy, należy go regularnie czyścić i dezynfekować. Jedną z metod odkażania jest ozonowanie.
Ozon, czyli ,,aktywny tlen’’, jest gazem, który dociera w każde nawet najtrudniej dostępne miejsca wewnątrz pojazdu i układu klimatyzacji. Ozon posiada silne właściwości odkażające, eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz co najważniejsze:
- grzyby,
- bakterie
- i wirusy.
W ofercie firma Magneti Marelli posiada 2 modele: Ozon-Maker oraz Ozonator MX4000 o wydajnościach odpowiednio 1000 i 4000 mg /h.
Ozon-Maker dedykowany do odkażania samochodów osobowych, bardziej wydajny MX4000 sprawdza się doskonale w przypadku np: autobusów oraz większych kubaturowo kabin pojazdów.
Urządzenie MX4000 jonizując powietrze atmosferyczne, wytwarza nietrwałą alotropową odmianę tlenu, czyli ozon O3. Ozon, jako bardzo silny utleniacz usuwa wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się w kabinie. Skutecznie usuwa wilgoć gromadzącą się głównie na wykładzinach podłogowych i na parowniku klimatyzacji. Eliminuje również nieprzyjemne zapachy oraz grzyby, bakterii i wirusy, które mogą zagrażać ludzkiemu zdrowiu.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Urządzenie dzięki wysokiej wydajności (ponad 4000 mg/h) sprawdza się doskonale w przypadku np. autobusów oraz większych kubaturowo kabin pojazdów, jak również pozwala na szybsze odkażanie kabin „osobówek”.
Ozon (O3) znajduje się w powietrzu atmosferycznym, gdzie powstaje z tlenu pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Ozon jest gazem cięższym od powietrza, jest nietrwały i szybko ulega rozkładowi. Rozkład przyśpiesza wzrost temperatury, wilgotności i zanieczyszczeń powietrza.
W wodzie ozon rozkłada się szybciej niż w powietrzu. W postaci gazowej jest bezbarwny, w grubszych warstwach ma kolor niebieski. W stanie ciekłym jest intensywnie ciemnoniebieski, a w stanie stałym niemal czarny. Ozon jest bardzo silnym związkiem utleniającym, dużo silniejszym od tlenu.
Źródło: Marelli Aftermarket