FLEET MASTER wspiera PZPO w promocji Certyfikatu Oponiarskiego

Współpraca w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach PZPO

FLEET MASTER, ekspert w zakresie obsługi ogumienia flot samochodów, od przeszło 10 lat rozwija branżę oponiarską, aktywnie przyczyniając się do zwiększania bezpieczeństwa na polskich drogach. Obecnie działania te zostaną zwielokrotnione dzięki nawiązaniu współpracy z Polskim Związkiem Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) w zakresie promocji Certyfikatu Oponiarskiego i promowaniu go oraz zachęcaniu do wdrożenia w sieci ponad 230 serwisów partnerskich FLEET MASTER.

Wybierając odpowiednie opony, powierzając ich montaż lub naprawę specjalistom oraz regularnie je sprawdzając zyskujemy większą pewność, że szczególnie w trudnej i nagłej sytuacji na drodze nasz pojazd wybawi nas z opresji dzięki dobrej przyczepności. Dzięki świadomemu wyborowi profesjonalnego warsztatu z kolei mamy pewność, że nie zniszczy nam tych opon przy montażu. Taką pewność dają serwisy z Certyfikatem Oponiarskim PZPO. Oznacza on, że dany warsztat przeszedł drobiazgowy audyt wyposażenia i umiejętności serwisowych, umie też zadbać o wygodę klienta podczas obsługi – wskazuje Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Średnio między 40 a 50% wypadków samochodowych spowodowanych złym stanem technicznym pojazdów dzieje się w związku ze stanem lub z winy opon. Wynika to nie tylko ze sposobu eksploatacji i zużycia ogumienia, ale również z korzystania z niezweryfikowanych używanych opon i samej procedury montażu. Dlatego świadczenie usług oponiarskich często wiąże się z większą odpowiedzialnością niż wielu napraw mechanicznych. Tymczasem w Polsce dotychczas brakowało spójnego systemu audytów serwisów oponiarskich i szkoleń personelu, a poziom obsługi i kultury serwisowej w zakresie samych kół pozostawał mocno zróżnicowany.

W celu ujednolicenia tego systemu PZPO opracowało Certyfikat Oponiarski. Służy on wsparciu warsztatów w podnoszeniu jakości świadczonych usług w oparciu o wyznaczone kryteria i w efekcie zapewnieniu klientom jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa na drodze. Na certyfikat składa się niezależny system oceny i wyróżnienia rzetelnych serwisów wykonywany w oparciu o audyt wyposażenia i kwalifikacji personelu technicznego, opracowany przez PZPO we współpracy z producentami opon i samymi serwisami. Profesjonalne warsztaty zajmujące się ogumieniem powinny posiadać odpowiednie urządzenia i narzędzia, bezpieczne dla pracowników i zapewniające sprawne wykonanie w jak najkrótszym czasie wszystkich procedur dotyczących obsługi koła bez ryzyka uszkodzenia jego elementów. Dla pracowników serwisowych ofertą obejmuje przeszkolenie, które mogą zdobyć np. w powołanej przez PZPO pierwszej w Polsce Akademii Oponiarskiej.  

Nasi klienci co roku pokonują łącznie ponad 300 milionów kilometrów w samochodach flotowych jeżdżących na oponach, którymi zarządzamy. Dlatego inicjatywa PZPO świetnie się wpisuje w nasze dotychczasowe starania w zakresie podnoszenia jakości usług świadczonych przez nasz serwisy partnerskie zlokalizowane na terenie całego kraju – mówi Marcin Jędrasik, lider zespołu ds. współpracy z serwisami FLEET MASTER. – Certyfikat Oponiarski pozwoli nam wyróżnić te warsztaty, które już dziś spełniają najwyższe standardy i wesprzeć pozostałe, aby docelowo nasza sieć oferowała maksymalnie wysoką jakość obsługi ogumienia flot samochodów. Planujemy w pierwszym roku współpracy z PZPO wdrożyć certyfikację w wybranych serwisach i w kolejnych latach konsekwentnie powiększać ich liczbę. Wierzymy, że te działania przełożą się na zadowolenie, zaufanie i bezpieczeństwo naszych klientów oraz komfort pracy samych serwisów.

Żródło: PZPO

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę