Opony Vredestein wybrane jako oryginalne wyposażenie przez BMW Group

Opony Vredestein: oryginalne wyposażenie BMW Apollo Tyre

Opony letnie Vredestein Ultrac zostały wybrane przez BMW Group jako oryginalne wyposażenie (OE) modeli serii X2 i 5. Rozszerzono również istniejącą umowę na dostawy do modelu BMW X1 o dodatkowy rozmiar opon Ultrac.

  • Wielokrotnie nagradzane opony Vredestein Ultrac stanowią teraz oryginalne wyposażenie samochodów marki BMW serii X1, X2 i 5.
  • Firma Apollo Tyres oferuje letnie opony Ultrac w rozmiarze 225/55 R18 102 Y XL.
  • Opona Vredestein Ultrac została niedawno wyróżniona przez magazyn Auto Express za „doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni”.

Umowa z firmą Apollo Tyres, która jest właścicielem marki Vredestein, oznacza, że opony Ultrac w rozmiarze 225/55 R18 102 Y XL będą montowane w pojazdach na liniach produkcyjnych niemieckich zakładów BMW Group.

Jest to najnowsza umowa pomiędzy BMW Group i Apollo Tyres. Wcześniejsze obejmowały montaż opon Vredestein Ultrac w ramach oryginalnego wyposażenia dla modelu X1 (205/65 R17 100Y XL) oraz w trzech rozmiarach (205/65R16 95W, 205/60R17 97W XL i 225/50R18 99W XL) dla BMW serii 2 Active Tourer.

Z myślą o wspieraniu klientów BMW w całym okresie eksploatacji, opony Ultrac będą dostępne na rynku części zamiennych, jak również u dealerów BMW Group.

Produkowaną w węgierskim zakładzie Apollo Tyres w Gyöngyöshalász oponę Vredestein Ultrac charakteryzują imponujące osiągi i parametry oporów toczenia. Opracowano ją z myślą o zapewnieniu bezpiecznej i przyjemnej jazdy zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Opona otrzymała ocenę „A” w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni, wpisując się w dążenia BMW Group, aby zapewnić użytkownikom wysokie standardy bezpieczeństwa i osiągów. Opona pasuje do szerokiej gamy samochodów rodzinnych i kompaktowych.

Nasz zespół badawczo-rozwojowy niestrudzenie pracował nad zaprojektowaniem i opracowaniem serii Ultrac, tak aby opony te zapewniały wysokie osiągi, trwałość i bezpieczeństwo w szerokiej gamie pojazdów. Jesteśmy dumni, że możemy dopisać modele BMW serii X2 i 5 do naszej coraz dłuższej listy pojazdów wyposażonych standardowo w opony Ultrac – powieział Benoit Rivallant, prezes firmy Apollo Tyres Europe.

W ramach ostatnich testów opon letnich magazyn Auto Express pochwalił oponę Ultrac za „doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni, szczególnie w trudnych warunkach drogowych”. Ponadto opona Ultrac może pochwalić się drugim miejscem w teście opon letnich przeprowadzonym w 2022 r. przez magazyn Auto Zeitung. W trakcie testów ten niemiecki magazyn motoryzacyjny uznał oponę Ultrac za „bardzo godną polecenia” do stosowania w różnych warunkach oraz regionach, w których często występują nieprzewidywalne warunki pogodowe.

Źródło: Apollo Tyre

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę