VIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Lakierników

Ogólnopolski Turniej Młodych Lakierników NOVOL

Przed nami VIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Lakierników. W tym roku wydarzenie jest organizowane przez polskiego producenta systemów lakierniczych, firmę NOVOL, oraz Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą w Poznaniu. Wielki Finał odbędzie się 12 grudnia w Centrum Szkoleniowym NOVOL w Komornikach k. Poznania.

Dzięki współpracy możliwe jest promowanie nauki rzemiosła oraz dotarcie i zaangażowanie do rywalizacji uczniów klas wielozawodowych, którzy kształcą się w zawodzie – lakiernik samochodowy. Możliwość rozgrywania finału w Centrum Szkoleniowym NOVOL w Komornikach k. Poznania daje młodym adeptom sztuki lakierniczej doskonałą możliwość rywalizacji w rzeczywistych warunkach lakierni samochodowej

Ważnym elementem przy organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Lakierników jest wsparcie wiodących dostawców wyposażenia dla lakierni, takich jak ANEST IWATA, SATA czy RUPES, dzięki którym do szkół w formie nagród trafiają pistolety lakiernicze, szlifierki i maszyny polerskie.

Podczas rywalizacji od młodych adeptów wymagamy zarówno dużej wiedzy teoretycznej, jak i przede wszystkim prawidłowego i efektywnego wykonania podstawowych operacji lakierniczych, m.in. takich jak odtłuszczanie, maskowanie, przygotowanie powierzchni, aplikacja podkładów, systemów bazowych oraz lakierów bezbarwnych.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, opiekunów praktyk zawodowych w warsztatach, którzy bardzo dobrze przygotowują uczniów do konkursowych zmagań, możemy planować coraz trudniejsze konkurencje, które pokazują umiejętności lakiernicze i umożliwiają wyłonienie najlepszych młodych lakierników z całej Polski. Łatwy dostęp do wiedzy teoretycznej dla uczniów zapewnia nowa platforma szkoleniowa przygotowana przez firmę NOVOL dostępna online na stronie: novol.com/ntraining

Podobnie jak w poprzedniej edycji, oprócz atrakcyjnych nagród dla finalistów i szkół które reprezentują, przygotowano zaproszenia do Centrum Szkoleniowego firmy NOVOL na profesjonalne szkolenie lakiernicze. Dodatkowo w formie nagrody przewidziano wykłady z teorii materiałów lakierniczych oraz pokazy praktyczne, które odbędą się w szkole. 

Proces rejestracji, regulamin,  materiały szkoleniowe oraz harmonogram VIII Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Lakierników dostępne są na platformie szkoleniowej novol.com/ntraining w zakładce VIII OTML. Wielki Finał odbędzie się 12 grudnia w Centrum Szkoleniowym NOVOL w Komornikach k. Poznania.

Podejmowane działania są istotne z powodu coraz bardziej odczuwalnego deficytu wykwalifikowanych młodych osób do pracy w warsztatach lakierniczych. Projekt Akademia NOVOL ma pomóc stworzyć „mosty” między przyszłymi pracownikami a pracodawcami. Akademia NOVOL współpracuje bezpośrednio z kilkunastoma szkołami w Polsce, realizując szereg różnych wspólnych projektów, jak szkolenia, turnieje, wsparcie podczas „drzwi otwartych”, konferencji tematycznych w szkołach, prezentując możliwości innowacyjnego podejścia do nauki zawodu. Dodatkowo wspólnie z tymi szkołami prowadzony jest projekt ratowania zabytków w ramach praktycznej nauki zawodu. W ten sposób uczniowie uczą się czegoś nowego, rozszerzają swoje kompetencje co z pewnością zaprocentuje w zawodzie lub podczas procesu przebranżowienia.

Projekty można śledzić na na fanpage'u Akademii NOVOL: www.facebook.com/AkademiaNOVOL

Źródło: NOVOL
 

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę